2014/07/30

Zamiast psa... kot!

źródło: http://www.psyvskoty.aaf.pl/
Od zawsze chciałam mieć psa. Było to pobudzone tęsknotą za czworonożnym przyjacielem, którego kiedyś miałam, a który musiał być uśpiony, bo bardzo się męczył. Nigdy jednak nie doczekałam się prawdziwego psa. Zamiast tego dostałam... kota.


Pewnie większość z Was myśli, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jest wierny itd., a kot tylko leni się na kanapie. A oglądaliście niedawno wiadomości? Widzieliście filmik na którym pewien kot uratował dziecko przed psem? Nadal twierdzicie, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka? W całej historii przyjaźni psa z człowiekiem było całe mnóstwo pogryzień, a nawet zagryzień przez tego, wspaniałego przecież kompana. A koty? Słyszeliście kiedyś o ofierze śmiertelnej ataku kota? Ja nigdy i chyba długo jeszcze będę musiała czekać na taką wiadomość. Oczywiście nie mówię tu o dużych kotach, lecz o tych małych, domowych.

Wielokrotnie już, kiedy zaczynałam tęsknić za posiadaniem psa, moja kotka zaskakiwała mnie najróżniejszymi wyczynami. A to wstąpił w nią szatan i zaczęła się ze mną bawić (a ma już 5 lat, więc do zabawy nie jest chętna), a to usłyszałam, że rzuciła się przez płot na psa sąsiada, a to zaczęła przy mnie warczeć na idącego drogą człowieka, który krzyczał na swojego kolegę. Doprawdy, ten kto jest niesamowity!
Lucy na parapecie :)
Mówi się, że kotów nie da się wytresować, a nawet jeśli, to po wielu latach. Bzdura! Moja kotka, w wieku roku wiedziała co znaczy "Nie wolno" lub "Hop". Teraz potrafi grzecznie siadać na komendę, prosić (choć to wymaga smakołyka), robić popularne w naszym domu "Bach", czyli "Leżeć", a nawet taktownie się z nami kłóci! Jej inteligencja dziwi każdego naszego gościa. Lucy, bo tak ma na imię, doskonale wie, kiedy mój tata idzie na dwór i biegnie żeby móc wyjść lub też dostać coś do zjedzenia. Jest tak mądra, że kiedy wszystkie drzwi są pozamykane, wydaje z siebie przeraźliwe miauczenie i wszyscy zbiegają się na korytarzu, a ona jak gdyby nigdy nic wchodzi do jednego z pokoi, wskakuje na fotel/łóżko/kanapę/biurko i zaczyna się szykować do snu. Teraz nawet posłusznie idzie do łazienki, kiedy jest brudna i daje się umyć!
Lucy podczas sesji na ogrodzie. Prawdziwa z niej modelka, uwierzcie mi!
Nie rozumiem, dlaczego ludzie nie lubią kotów? Alergia to nie wymówka, są przecież tabletki (wiem, bo moja przyjaciółka bierze), a nawet została wyhodowana specjalna rasa kota, która nie zawiera w swojej ślinie alergenów, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych! Koty podobno przenoszą choroby. Ale psy, chomiki, ptaki i inne zwierzęta też! Wszystko zależy od tego, czy odpowiednio zadbamy o opiekę lekarską dla naszego pupila.

Chcecie się trochę pośmiać? Wklikajcie w youtube zabawne koty, a macie ubaw gwarantowany! Koty to bardzo zabawne zwierzęta. Są też bardzo wybredne, ale nie zapominajmy, że Egipcjanie w starożytności czcili je jak bóstwa! Relacje człowiek-kot są skomplikowane. Koty to na tyle mądre stworzenia, że wiedzą, kiedy akurat chcą, abyś im poświęcił uwagę, a kiedy wolą spokój. Psy zawsze będą chciały być z Tobą. Koty będą cię miały w nosie, dopóki nie przyniesiesz im jedzenia!

Twój kot cię denerwuje, bo ciągle chodzi w tę i z powrotem, a ty nie możesz czytać, bo zastanawiasz się, co też takiego wymyślił? Posadź go na oknie. Pół godziny jak nic z głowy! Na moją kotkę to działa. Czasem zastanawiam się, gdzie ona polazła, a ta się wpatruje w ludzi na ulicy.

Nie przekonałam Cię? A może chcesz się pośmiać? Kilka obrazków i linków do filmików na pewno poprawi Ci humor :)


Filmik jeden, bo po nim już mnie brzuch boli, a potem wybierzcie sobie jakieś inne :)
A Wy macie koty? A może jesteście zwolennikami psów?

Chcielibyście dowiadywać się czegoś więcej z życia mojej kotki? Jeżeli tak, wkrótce zaproszę Was na mój blog poświęcony tej zwariowanej kotce!!