2014/07/29

Kenis - Co to jest? Jak to działa?

kenis-edukacja
Kilka dni temu dostałam bardzo interesujący e-mail, z zapytaniem, czy chcę pomóc promować projekt Kenis. Przyznam, że byłam bardzo zaskoczona nie tyle wiadomością, co projektem. Wiele razy zastanawiałam się, czy poszukać gdzieś korepetycji z przedmiotów, które sprawiają mi trudności, jednak zawsze szkoda mi było pieniędzy, tym bardziej że nie wiążę z nimi przyszłości. Chciałabym również nauczyć się nowych rzeczy, języków. I Kenis wydaje się dla mnie idealny, ale nie tylko dla mnie.


Czym jest Kenis?
Kenis to... docelowo największy zbiór materiałów edukacyjnych opartych głównie na wideo. Wraz z osobami o wielkiej pasji tworzymy materiały zróżnicowane tematycznie i skierowane do osób w różnym wieku. Zbiór materiałów na Kenis obejmie więc przedmioty szkolne jak i tematy związane ze specjalistycznymi zagadnieniami dla osób poszerzających swoje horyzonty czy zwiększających swoje umiejętności przydatne w karierze (IT, biznes, umiejętności zawodowe i językowe).

Kenis to... również wielodniowe kursy, które wciągają niczym najlepsze gry i potrafią zmobilizować do nauki nawet te osoby, które tradycyjna edukacja skutecznie demotywuje. Kurs na Kenis to sposób, by nauczyć się efektywnie i przyjemnie m.in.: języka obcego, programowania, gramatyki czy asertywności.

Kenis to... także egzaminy, gry i zabawy, które testują oraz przede wszystkim trenują pamięć, spostrzegawczość, kreatywność i twórcze myślenie.

UCZ SIĘ TAK JAK CHCESZ, KIEDY CHCESZ I CZEGO CHCESZ
Naszym celem jest... stworzyć internetową platformę, która uzupełnieni i wzbogaci tradycyjny system edukacji oraz wykorzysta nowe technologie, by stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki każdej osobie, która chce się rozwijać.

zespol
Uważamy, że ... edukacja jest procesem ciągłym i powinna, w interesie każdego człowieka, trwać przez całe życie. Rozwój zainteresowań i kompetencji to klucz do osobistego sukcesu i szczęścia.

Chcemy... wykorzystać potencjał, który daje współczesna technologia i Internet. Dzięki nim oraz wielkiej pasji setek współpracujących z nami osób i instytucji edukacyjnych, pragniemy pokonać wiele ograniczeń tradycyjnego systemu kształcenia.

Celem Kenis jest... zlikwidować bariery, które ograniczają naturalne dążenie człowieka do bycia wyjątkowym, do bycia wybitnym i do rozwoju własnych pasji i zdolności. Kenis ma wspierać wrodzoną człowiekowi chęć poznania, rozwoju i kształtowania własnego życia.

Jest dla nas oczywistym, że ... nie istnieją ludzie bez potencjału, są jedynie tacy, którym proces edukacji nie pomógł rozwinąć skrzydeł i wzlecieć na poziom, na którym powinni się znaleźć.
kategoria
Chcemy spełnienia wizji, w której... nieważne gdzie mieszkasz, nieważne ile masz pieniędzy, nieważne, na jakim etapie życia jesteś. Masz prawo do edukacji ciekawej, zróżnicowanej, dostępnej i darmowej. Nikt i nic nie może stanąć na drodze Twoich chęci do rozwoju.

Wiedza dostępna na Kenis.pl jest ZA DARMO. Możemy uczyć się wszędzie, gdzie mamy dostęp do Internetu. 
nauka-od-wrzesnia-kenis

Zajrzyj na stronę projektu!



Wszystkie teksty (oprócz wstępu) oraz grafiki pochodzą ze strony kenis.pl.

4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa projektu i jak będzie to wszystko wyglądać z dniem 1 września. Idea słuszna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo.... Fajnie wygląda. Też bym chciała się czegoś więcej nauczyć, tym bardziej że moja aktualna szkoła... hmm... jak by to określić... nie wspiera w rozwijaniu pasji. Wystarczy teraz czekać do 1 września.

  Ps. Jak widzisz wróciłam i zamierza się pojawiać regularnie. U mnie nowa recenzja: http://wyznania-czytelniczki.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzałam filmik o ułamkach i czasie Futre Simple, i muszę przyznać, że to jest super wyjaśnione. Przyda się na przykład do nadrabiania zaległości po nieobecności w szkole. Ci ludzie lepiej tłumaczą niż moi nauczyciele :) Może dlatego, że nie mają ograniczonego czasu. Genialna inicjatywa, szkoda, że ktoś wcześnie nie wpadł na ten pomysł.

   Usuń
 3. Chętnie zajrzę, aby zobaczyć o co dokładnie chodzi.

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu, uprzejmie proszę o zachowanie wszelkiej kultury w komentarzach. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i zachęta, aby Wasze posty również komentować więc... do dzieła!