2015/05/04

Stosik #4/12

No więc dzisiaj, tak jak pisałam niedawno, pojawia się stosik. W porównaniu z zeszłym miesiącem, kiedy to połączyłam ze sobą dwa stosy, ten jest bardzo skromny. Jednak nie mniej cieszę się z tych książek. Część z nich jest już przeczytana, część czeka w kolejce. Znowu siebie zaskakuję tym, jak dużo książek teraz do mnie trafia. Kiedyś mogłam o tym tylko marzyć, teraz nie wiem, w co zakładkę włożyć! Ale jak można narzekać? :) Zapraszam!
  1. Ród - J.D. Horn --> egzemplarz recenzencki od Feeria. Świetna książka, koniecznie przeczytajcie recenzję!
  2. Smocza Kraina - Paulina Ciężka --> egz. recenzencki od PNGiSAM. Raczej kiepski debiut...
  3. Pod skrzydłami matki mroku - Kathrin Szczepanik --> j.w. Jeszcze nieprzeczytana, no zobaczymy ;)
  4. Handlarz - Kamil Żuk --> j.w. Obecnie czytam, jutro spodziewajcie się recenzji!
  5. Mateusz w angielskiej szkole - Aleksandra Englander-Botten --> egz. recenzencki od Novae Res. Również zapraszam do zapoznania się z recenzją.
  6. Razem będzie lepiej - Jojo Moyes --> egz. recenzencki od Znaku. Jak najbardziej polecam, najlepsza książka w całym stosie i mój ulubieniec ostatnich miesięcy. Miło wspominam lekturę :)
No i tyle. 6 książkowych nowości na mojej półce, która stęka i płacze, bo bardzo już miejsca nie ma. Na Facebooku mogę Wam wstawić zdjęcie 2 z 3 półek, zapełnionych książkami.

A teraz seria pytań do Was, przy okazji:
Czy polecacie serię "Pretty Little Liars"? Mam u siebie wypożyczone pierwsze 4 części i sobie leżą i nie wiem, czy czytać czy nie, bo podobno potem seria zaczyna się strasznie ciągnąć i dłużyć. Prawdę powiedziawszy, z każdym dniem mam mniej ochoty na przeczytanie, ale może jednak warto spróbować?
To pytanie pojawiło się już na Facebooku, ale wiem, że niektórzy nie zaglądają na niego tak często, a może przeoczyli i się nie udzielili, więc pytam ponownie tutaj: czy chcecie poznać moje wrażenia z finału "Once Upon a Time" oraz finału sezonu 2 "Reign"? Byłyby to posty podsumowujące ostatni sezon lub - w przypadku Marii Stuart - opinia o drugim sezonie. OUAT się już kończy, zostały zaledwie dwa odcinki (w tym wczorajszy, który pojawi się w Polsce na dniach), a i Reign pozostały dwa tygodnie do finału sezonu, więc od jakiegoś czasu myślę nad takimi opiniami. Szczególnie po tym co wyprawia się w średniowiecznej Francji.... To jak: zainteresowani?

Odpowiadając na Wasze niezadane albo zadane bardzo delikatnie pytania: czuję się gorzej niż w sobotę. Dopadł mnie kaszel, spowodowany katarem, przez pół nocy nie mogłam zasnąć, a całą wycieczkę do Oświęcimia kaszlałam i kaszlałam. Muszę się jakoś wykurować do poniedziałku....