2015/05/30

Nić przyjaźni [KONKURS]

Zapowiadam ten konkurs już dobre kilka miesięcy. Ale cóż zrobić, kiedy najpierw nie ma nagród, a potem nie ma czasu nawet naskrobać marny regulamin konkursu? Koniec roku, drodzy państwo, oznacza wzmożoną harówkę. Trzeba chodzić, błagać, pytać, uczyć się i zdawać. Ale miało być o konkursie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co u mnie w szkole to zapraszam niedługo na podsumowanie maja. A teraz konkurs!

Bez owijania w bawełnę (albo lawendę...)

Regulamin Konkursu pt."Nić przyjaźni"


1. Organizatorką konkursu i fundatorką nagród jest Ines Lavender, prowadząca blog Kot na Kulturę.
2. Nagrody pochodzą z moich prywatnych zbiorów, jedne są egzemplarzami recenzenckimi, inne zostały zakupione przeze mnie dawno temu ;)
3. Książki zostały wybrane w "ankiecie". Poinformowałam Was o ich stanie i wszelkie pretensje o: ubite rogi, napisy "egzemplarz recenzyjny", pogięte lekko kartki, ubrudzone kurzem i czasem wierzchy stron, itp. nie będą przyjmowane i mile widziane.
4. Konkurs trwa od dnia 30.05.2015 do dnia 30.06.2015 31.07.2015, co daje miesiąc czasu na wykonanie zadań konkursowych. Ogłoszenie wyników nastąpi do 10 dni po zakończeniu konkursu (10.08.). Na adresy pocztowe zwycięzców czekam tydzień od ogłoszenia wyników (17.08.). Nagrody zostaną wysłane do dwóch tygodni po otrzymaniu adresów wszystkich zwycięzców (31.08.). 
5. Jeżeli nie otrzymam adresu pocztowego do wyznaczonego dnia, wyłoniony zostanie inny zwycięzca. (Jeżeli sytuacja powtórzy się więcej niż 3 razy - nagroda zostanie unieważniona. Nie będę się użerać z niewdzięcznikami ;))
6. Zadania konkursowe są trzy (niżej). Wzięcie udziału w konkursie wymaga wykonania wszystkich trzech zadań. Zwycięzcy prawdopodobnie będą wyłaniani w każdej "kategorii" zadania.
7. Zwycięzców będzie dwóch, a jeżeli frekwencja uczestników będzie duża, liczba ta zwiększy się do trzech.
8. Każdy zwycięzca ma prawo wybrać sobie nagrodę. Przy czym osoba nagrodzona za pierwsze zadanie ma prawo pierwszeństwa.
9. Odpowiedzi na zadania konkursowe przysyłacie w e-mailu na adres: lawendacorine@gmail.com . Podajecie w nim swój nick (najlepiej ten, pod którym obserwujecie mojego bloga lub komentujecie posty) oraz e-mail zwrotny. Możecie również ocieplić wiadomość jakimiś słowami, nie obrażę się :)
10. Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba być obserwatorem bloga, ale byłoby mi miło, gdybyście jednak kliknęli "dołącz" :)

Zadanie Konkursowe


1. Czym dla Ciebie jest przyjaźń? 
    Tutaj proszę Was o odpowiedź w min. 6 zdaniach. Może to być rozprawka na 1,5 strony, może to być równe 6 zdań, a może być więcej. Myślę, że 6 zdań to nie jest dużo. Macie tu niemalże pełną dowolność: możecie napisać krótkie opowiadanie, opisać wydarzenie sprzed lat, wyrazić po prostu swoją opinię. Proszę o nie stosowanie cytatów, nie przytaczanie ich. Możecie przytoczyć przykład z jakiejś książki lub filmu, ale trzeba go dobrze opisać.
2. Podaj swój ulubiony cytat (muzyczny, książkowy, filmowy) o przyjaźni.
    Tutaj widzicie nawiązanie do 1. punktu. Może to być dowolny cytat, byle nie ten: "Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapomniały jak latać", czy jakiekolwiek jego wersje. Znam ten cytat na pamięć i szczerze powiedziawszy, mam go już trochę dość. A poza tym jest to bardzo znany cytat i byłby łatwym obejściem zadania. Poszukajcie trochę :)
3. Podaj link lub załącz obrazek, który Twoim zdaniem idealnie odzwierciedla przyjaźń.
    Może to być jakikolwiek obrazek o przyjaźni. Może również zawierać cytat, choć na to nie będę zwracać uwagi. Nawet możecie sami coś narysować :)


Mam nadzieję, że zadania nie są trudne, a jedynie odrobinę wymagające. Przestrzegajcie zasad, a macie szansę na wygraną. Pewnie domyślacie się, że konkurs ma związek ze sprawą z początku roku, o której pisałam w poście urodzinowym. Konkurs jest urodzinowo-wakacyjno-rozdawajkowo-wyświetleniowo-urodzinowy. Urodzinowy dwa razy, ponieważ zbliżają się również moje urodziny :)

Nagrody


Wybieracie spośród widocznych na zdjęciu:

Syreny i bogowie, Nieskończona Przestrzeń Snu, Powiedz tylko słowo, Michał Jakiśtam, Smocza Kraina, Moc przeznaczenia, Uniesienie.


No to, co? Do dzieła moi drodzy!