2014/04/03

Stosiki! #1

Postanowiłam rozdzielić podsumowanie i stosiki. Dzisiaj pojawia się to, co chyba lubicie najbardziej. Mam również dla Was ogłoszenie, które pojawiło się dzisiaj i myślę, że może się Wam spodobać. Zapraszam więc do oglądania stosików i czytania ogłoszenia. Marzec i początek kwietnia był u mnie chyba najlepszym miesiącem pod kątem zakupów książkowych. W końcu na moją półkę przybyło aż 5 książek! W tym dwie nowości!Stosik zdobyczny:
"Rywalki" - Kiera Cass - dzisiejszy prezent od mamy jako nagroda w konkursie (więcej niżej). Nie mogę się doczekać kiedy zacznę, ale chyba bd musiała poczekać do maja :(
"Mroczne umysły" - Alexandra Bracken - j.w. Tak mnie do tego ciągnie, że nie mogłam wytrzymać, musiałam kupić :D 
(zamiast "Rywalek" miała być "Korona w mroku", ale w moim Matrasie nie było i bym musiała zamawiać)
Dwie części "Zabójczyni" - Sarah J. Maas - z.w. Uwielbiam "Szklany tron" i po prostu nie mogę sobie odpuścić tej lektury :D
"Wszechświaty" Leonardo Patrignani - z.w. słyszałam wiele dobrego o tej książce i sama fabuła zachęcająca

"Mechaniczny anioł" - Cassandra Clare - z bibl. Przeczytałam już 160 stron i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba, podobnie jak "Dary Anioła"... (Ach ten Will!)
"Finale" - Becca Fitzpatrick - pożyczona. Ostatnia część "Szeptem, nie mogę się doczekać zakończenia!
"Krucjata" - Philippa Gregory - z bibl. Choć nie najlepsza, pierwsza część mi się spodobała i muszę przeczytać kontynuację.
"Królewski zwiadowca" - John Flanagan - z bibl. Jak mogłam odpuścić sobie ten tom?! Kocham Flanagana, kocham jego książki, a Zwiadowców już szczególnie :D
"Dom Hadesa" - Rick Riordan - z bibl. Bo "Co z Percym i Annabeth?!" to najważniejsze pytanie od kiedy skończyłam "Znak Ateny". Przedostatnia część "Olimpijskich Herosów". Nareszcie!
"Wszechświaty" Leonardo Patrignani - (wyżej macie opis)

Widać w kwietniu dużo kontynuacji, tylko dwie książki są pierwszymi częściami. Dużo również fantastyki, tym razem odpuszczam sobie romanse i obyczaje by zanurzyć się w swój ulubiony świat i trochę pomarzyć :D
Brakuje tutaj oczywiście "Patrioty", którego wczoraj skończyłam i nad którym płakałam 10 minut z a) żalu, że to już koniec b) zakończenia (jak tak można?!). 
A teraz moje ogłoszenie:
Dzisiaj byłam na konkursie. Trochę było "na dziko" bo miał być jutro i my w ogóle nie przygotowaniu, a tu trzeba jechać! Ale dostałam się do finału i mam III miejsce! Jestem z siebie bardzo dumna i stąd też książki od mojej mamy :D. Nagrodą główną był 10-dniowy obóz w Londynie. Chłopak, który wygrał nie może jechać, bo ma coś ważnego, to samo dotyczy II miejsca no i... wybrano mnie! Jadę w maju do Londynu, dokładnie 21-31 maj. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, tym bardziej, że wyjazd jest za darmo! No i jeszcze jadę do Londynu raz, w sierpniu również na obóz, tym razem z przyjaciółką. Tak więc dwa wyjazdy do Anglii w jednym roku! Tak bardzo się cieszę! Oczywiście zrobię dla Was mnóstwo zdjęć, a przez cały kwiecień i maj aż do mojego wyjazdu będziecie poznawać różne zakątki Londynu. Co Wy na to?

Tradycyjnie:
Co czytaliście, a co chcielibyście z moich stosików? Jak u Was miał się marzec pod kątem zakupów?