2014/04/22

Nowe współprace x2

Wydawnictwo MUZA - księgarnia internetowa, książki
Jakoś przed świętami nie było czasu Was powiadomić o nowych współpracach Zaczytanej. Ale chyba już wiecie, że MUZA S.A. odpowiedziała pozytywnie na moją propozycję? Musicie wiedzieć, przecież pisałam na fb i na Instagramie. A dzisiaj coś więcej na ten temat i druga współpraca, a raczej dołączenie do grona redaktorów juventum.pl


Jakiś czas temu napisałam do wydawnictwa MUZA z propozycją współpracy. Odpowiedź mnie bardzo ucieszyła i już kilkanaście dni temu otrzymałam do recenzji pierwszą książkę. Nawał lektur ze stosiku kwietniowego nie pozwoli mi po nią sięgnąć do końca tygodnia, ale liczę, że recenzja pojawi się już na początku maja. Książka nosi tytuł "Kolor jej serca" i jest debiutancką powieścią Barbary Mutch. Okładka i recenzje obiecują wzruszającą i mądrą powieść, mam więc nadzieję, że to samo będę mogła o niej powiedzieć.

Wydawnictwo MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Jest spółką akcyjną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku. 

W latach 1991-2012 MUZA SA wydała 4546 tytułów w tym 2580 pierwszych wydań, w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy.

Wydawnictwo prowadzi własny Klub Czytelników i księgarnię internetową. Wydawnictwo bierze udział w krajowych i zagranicznych targach książki. Współpracuje z najlepszymi wydawnictwami zagranicznymi. Prezentuje wysoki poziom opracowania merytorycznego. Wydaje książki licencyjne oraz opracowuje własne książki i projekty wydawnicze. Współpracuje z najlepszymi tłumaczami, redaktorami, drukarniami. Zatrudnia 62 pracowników etatowych i posiada kilkuset stałych współpracowników.
Jak sami o sobie piszą. (źródło: muza.com.pl)
Ja ze swojej strony dodam tylko, że jest to wydawnictwo wielokrotnie nagradzane, wydające ciekawe książki takich autorów jak Federico Moccia czy Haruki Murakami. Ich szata graficzna może nie jest dziełem sztuki, ale przyciąga wzrok i jak dla mnie jest bardzo czytelna i ładna. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że podjęłam tą współpracę. Po przejrzeniu oferty wydawnictwa widzę, że będzie bardzo owocna :D 

W ostatnich dniach dołączyłam również do redakcji juventum.pl. Jak na razie się wdrażam, ale już wkrótce będę publikować pierwsze teksty! Bannery możecie już zobaczyć w zakładce "Współpraca". 
logo portalu

Współpracujecie z nimi? I jak? Które książki polecacie? Tak szczerze, to ja mam już wybrane z 15 do recenzji i tylko się po nie zgłaszać :D