2014/12/04

Stosiki #9

Długo czekaliście na tego posta, co? Ja w sumie też. Listopad nie był może superowocnym miesiącem, ale żaden poprzedni miesiąc nie był, więc... Na moją półkę przybyły cztery powieści, wszystkie to egzemplarze recenzenckie, z czego jestem bardzo zadowolona, ponieważ powstrzymałam moją manię kupowania. Grudzień zapowiada się bardzo ciekawie, gatunkowo jest podzielony. Znajdzie się w nim fantastyka, trochę dystopii, science fiction, powieści obyczajowe, kryminał, a także książka barwiona historią. W tym miesiącu mam zamiar pobić swój rekord i czytać do utraty tchu. Ciekawe, czy mi się uda...


No więc od początku. Stosik zdobyczny:

Od góry:
 1. Endgame. Wezwanie - James Frey i Nils Johnson-Shelton --> egz. recenzencki od wyd. SQN
 2. Kosogłos - Suzanne Collins --> ezg. recenzencki od wyd. Media Rodzina [recenzja]
 3. Podarunek - Krystyna Mirek --> egz. recenzencki od "Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają"
 4. Zabrana o zmierzchu - C.C. Hunter --> egz. recenzencki od wyd. Feeria [recenzja]


Od góry:
 1. Słodkich snów, Anno - Joanna Opiat-Bojarska --> z bibl. powoli się przekonuję do kryminałów z wątkami romantycznymi, a to jest druga pozycja z tego gatunku, na którą mam ochotę :)
 2. Jutro - John Marsden --> z bibl. Przyjaciółki przekonują mnie do przeczytania, więc chcę wreszcie się przekonać, dlaczego tak bardzo lubią tą serię.
 3. Zbuntowana - Veronica Roth --> pożyczona. Choć "Niezgodna" w moim oku nie błyszczała, mam zamiar dokończyć tą trylogię, ponieważ ma w sobie "to coś"
 4. Krwawiące serca - Alyxandra Harvey --> z bibl. Kolejna już część Kronik, które uwielbiam :)
 5. Tylko dzięki miłości - Bogna Ziembicka --> z bibl. Jakoś tak zainteresowała mnie ta książka. Ciekawi mnie kolizja dwóch światów: okupant-okupowana Polska i miłości pomiędzy młodą Polką a Niemcem. 
 6. Władczyni snów - Nina Blazon --> z bibl. Jakoś tak mnie zainteresowała, choć słyszałam o niej bardzo mało.
 7. Żądza krwi - Alyxandra Harvey --> z bibl. PRZECZYTANA, o ile uda mi się coś sklecić, możecie spodziewać się recenzji ;)
 8. Podarunek - Krystyna Mirek --> egz. recenzencki. Przeczytałam opis i stwierdziłam, że warto się zapoznać z autorką. Tym bardziej, że okładka taka piękna, a tematyka tak na miejscu. TERAZ CZYTAM
 9. Endgame. Wezwanie - James Frey i Nils Johnson-Shelton --> egz. recenzencki. Ciekawi mnie ta książka, strasznie. Zapoznałam się już trzy razy z opisem i przeleciałam wzrokiem wnętrze, z którego wnioskuję, że będzie się dużo działo...
Dziewięć książek na grudzień, a jeszcze do tego dojdzie kilka pozycji.... Mam nadzieję, że moje plany przetrwają do 31 i przeczytam to wszystko... Jedna już przeczytana, jeszcze 8!

Co polecacie? Co czytaliście, a na co macie ochotę?

19 komentarzy:

 1. Przeczytałam pierwszy tom "Jutro" i uważam, że ta książka jest słaba. Nie podobała mi się główna bohaterka Ellie, która bardzo mnie irytowała i akcja była źle rozmieszczona w czasie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książki. Jestem ciekawa pozycji - Władczyni snów - wiele już razy na nią patrzyłam, ale się nie zdecydowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja czekam, kiedy ukaże się Twoja recenzja książki Władczyni Snów [ Szept Myśli ]

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo "Podarunek". Strasznie Ci zazdroszczę i mam nadzieję, że sama niedługo będę mogła przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem ciekawa książki "Jutro", często ostatnio o niej słyszę i mam zamiar ją w końcu przeczytać :) Czekam na recenzje, miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Kosogłos" i trylogię "Niezgodna"... A Ciekawi mnie Endgame, jaki Jutro... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecam "Endgame". Dla mnie była to rewelacyjna lektura i czekam na następne części serii. Całą serię "Niezgodna" lubię, jednak mniej niż "Igrzyska śmierci". A film "niezgodna" jeszcze lepszy od książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kosogłosa i Zbuntowaną czytałam, ale z chęcią ukradłabym Ci Endgame :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nic nie znam ;)

  Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 10. "Kosogłos" najpiękniej się tutaj prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kosogłos -> może i nie jest to najlepsza część trylogii, ale zdecydowanie nie zaniża drastycznie poziomu, ba rdzo wysokiego, na jakim pisze Collins. Uwielbiam tą trylgoię, jestem w trakcie powtórnego czytania drugiego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne nabytki! Mam za sobą "Kosogłosa" i czekam na przesyłkę z "Endgame" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam ochotę na "Endgame", bo koncepcja powieści wydaje się naprawdę niebanalna. Niestety czasu brak...

  OdpowiedzUsuń
 14. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało to wszystko przeczytać. Kilka książek czytałam, a z jeszcze większą ilością chciałabym się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Stosik jest pasjonujący. Jestem ciekawa wrażeń po przeczytaniu kilku z tych pozycji. Czekam z niecierpliwością

  OdpowiedzUsuń
 16. Moja przyjaciółka również mówi: Musisz przeczytać Jutro, no po prostu musisz, też wreszcie wypadałoby zbadać ten fenomen ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Widać ktoś tu ma szczęście do współpracy z wydawnictwami. Pozazdroszczę Entgame... i życzę miłej lektury w grudniu ;))

  OdpowiedzUsuń
 18. Udanej lektury! Teraz wolne to trzeba czas wykorzystać w stu procentach. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Czytałam już "Endgame" i choć to książka jakich wiele, ma w sobie coś wciągającego i magnetycznego. ;)

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu, uprzejmie proszę o zachowanie wszelkiej kultury w komentarzach. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i zachęta, aby Wasze posty również komentować więc... do dzieła!