2014/12/21

Crazy in Music #4

Pewnie już od jakiegoś czasu w Waszych domach rozbrzmiewają kolędy i różne świąteczne piosenki, towarzysząc przygotowaniom do Świąt. Dzisiaj, trzy dni przed Wigilią, uraczę Was kilkoma moimi ulubionymi świątecznymi piosenkami. I nie, nie będzie to "Last Christmas". Mam nadzieję, że piosenki Wam się spodobają i od teraz będą towarzyszyć co roku, aż do znudzenia.


Na początek kilka polskich piosenek, a dokładnie dwie. Kayah od kilku lat zawsze pojawia się na mojej playliście świątecznej. "Ding Dong" to wspaniała piosenka, która idealnie oddaje klimat świąt. Zresztą sami posłuchajcie.

Drugą i jedną z niewielu polskich kolędo-piosenek świątecznych jest przewspaniała i bardzo wzruszająca "Kolęda dla nieobecnych". Zawsze się przy niej wzruszam, bo jest taka prawdziwa.

Jeżeli chodzi o angielskie piosenki, to "Last Christmas" zdecydowanie mi się przejadło. Ulubionych mam kilka i duży nacisk stawiam tutaj na wykonanie. Wiele angielskich piosenek świątecznych zostało scoverowanych i nikt już nie pamięta, kto wykonywał je po raz pierwszy. Jedną z nich jest piosenka "Santa Baby", ja preferuję w wykonaniu Megan Nicole, niepowszechnie znanej, ale lubianej.

Jako następną mogę wymienić "So This is Christmas" w wykonaniu Celine Dion. Bardzo prawdziwa i bardzo piękna.

Warto również wspomnieć o "Mistletoe and Wine" koniecznie w wersji Cliffa Richarda.

No i są jeszcze piosenki Kelly Clarkson z jej świątecznej składanki. Moją ulubioną jest "Underneath tree". Tylko w ciągu ostatniego tygodnia odtworzyłam ją ze sto razy. Ruchliwa, świąteczna i magiczna. Posiada wszystko, czego trzeba.

To chyba tyle z tego, co chętnie słucham w tym świątecznym czasie.

 A może Wy znacie jakieś kolędy/piosenki których ja nie znam? Podzielcie się :)

9 komentarzy:

 1. Kolędę dla nieobecnych znam na pamięć, ponieważ śpiewałam ją w chórze szkolnym na występie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za świątecznymi piosenkami, ale uwielbiam Jingle Bombs w wykonaniu Ahmeda Martwego Terrorysty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Santa Baby" w tym wykonaniu jest naprawdę świetna. Ja polecam Ci "Wonderful Christams Time" i "Please come home for Christmas"

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o piosenki świąteczne, moich ulubionych mogłabym wymienić duużo. Bo zdecydowana większość świątecznych piosenek naprawdę mi się podoba i wpada w ucho :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie to jak zwykle nałogowo leci Wham! :D Ale poza tym, to jeszcze dorzuciłabym całą płytę od Buble dotyczącą świąt: https://www.youtube.com/watch?v=EyKMPXqKlFk&list=PLVZFts556G9lhlADeVLL0Vn9339M4a2VO&index=1

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jeszcze uwielbiam ,,Feliz Navidad" Celine Dion :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię tą piosenkę :) Tylko nie potrafię słuchać jej na okrągło, bo po jakimś czasie mi się nudzi :)

   Usuń
 7. Mi jeszcze Last Christmas się nie znudziło. Oczywiście muszę posłuchać świątecznych piosenek Mariah Carey.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam te świąteczne utwory! :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu, uprzejmie proszę o zachowanie wszelkiej kultury w komentarzach. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i zachęta, aby Wasze posty również komentować więc... do dzieła!