2013/12/15

Książkowe podróże - wyzwanie czytelnicze 2014


Każda książka przenosi nas w jakieś miejsce. Czasem jest to miasto w naszym kraju, czasem miejscowość oddalona o tysiące kilometrów. W ten sposób odbywamy książkowe podróże. Nie ruszając się z miejsca, poznajemy nowe miejsca i często się zdarza, że pragniemy tam pojechać. Większość osób hasło "Książkowe podróże" kojarzy z książkami typowo podróżniczymi, bez innych wątków, tylko informacje na temat danego miejsca. Mój pomysł ma zmienić ten tok myślenia i pokazać, że każda książka może być i jest podróżą w nieznane.

Niniejszym przedstawiam Wam moje wyzwanie czytelnicze:
Książkowe podróże
Zasady są proste:
 1. Wyzwanie rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2014 i kończy 31 grudnia 2014 roku. Jeżeli będą chętni, w 2015 roku rozpoczniemy kolejną edycję.
 2. Do wyzwania mogą przyłączyć się wszystkie chętne osoby, które posiadają blogi. Przyłączyć można się w każdej chwili podczas trwania wyzwania, wystarczy napisać „Zgłaszam się” .
 3. Proszę, żeby każdy biorący udział umieścił na swoim blogu powyższy baner i podlinkował go do zakładki z wyzwaniem. Miło byłoby również gdybyście polecili wyzwanie znajomym :D
 4. Aby móc brać udział każdy uczestnik musi przeczytać w każdym miesiącu chociaż jedną książkę nawiązującą do podróży. Nie musi to być powieść stricte podróżnicza, może być to np. książka, której akcja dzieje się w innym kraju, lub też mieście oddalonym znacznie od naszego miejsca zamieszkania.
 5. Każdą przeczytaną książkę należy zrecenzować, następnie opublikować recenzję na swoim blogu (co jest dość oczywiste) oraz wstawić w zakładkę wyzwania link do recenzji. Linki umieszczone będą w odpowiedniej zakładce dotyczącej bieżącego miesiąca, znajdzie się tam tytuł, autor oraz link do recenzji.
 6. Recenzje napisane/opublikowane przed dołączeniem do wyzwania nie będą brane pod uwagę! 
 7. Każda recenzja powinna kończyć się przynajmniej jednym zdaniem informującym o tym, że została opublikowana w ramach wyzwania "Książkowe podróże". Może to być również podlinkowany baner. Dodatkowo możecie również napisać w jakie miejsce przeniosła Was książka.
 8. Na początku każdego miesiąca pojawiać się będzie krótka notka o Waszych wynikach w wyzwaniu "Książkowe podróże".
Zapraszam Was do udziału. Zapisy rozpoczynają się z dniem dzisiejszym. Chęć udziału wyrażajcie pod tym postem lub w zakładce - gdzie Wam wygodniej.

8 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł i jestem ciekawa jak się rozwinie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się, czy nie dołączyć, ale również waham, bo nie zawsze mam chęć na książki podróżnicze lub okołopodróżnicze ;) Częściej czytam takie w lato..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj właśnie nie chodzi o książki typowo podróżnicze czy podobne. Brać udział w wyzwaniu może np. ''Klątwa Tygrysa'', która opowiada o Indiach lub jakąś książka zagranicznego autora, której akcja dzieje się w innym kraju niż nasz :-)
   Widać więc, że wyzwanie jest dla każdego, a udowodnić ma, że nie tylko czytając powieści podróżnicze przenosimy się w inne miejsca. ''Książkowe podróże'' to szeroko pojęty temat.

   Usuń
  2. Rozumiem oczywiście sens wyzwania :) Myślałam tylko, żeby raczej poważnie podejść do tematu, więc jak podróże to podróże. I... zdecydowałam się :) Zwłaszcza, że ostatnio zaniedbałam reportaże (kurzą mi się wspomnienia z Węgier, Bałkanów)...

   Dlatego zgłaszam się! :)
   Luka
   http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/

   Usuń
 3. Fajny pomysł. Mnie samej przypadł bardzo do gustu. ZGŁASZAM SIĘ!

  ciekawy-kajecik-czytelnika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyłączam się do wyzwania :)

  http://black-and-blacker.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z przyjemnością wezmę udział, bo właśnie takie książki ostatnio czytuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do podrozy po Italii moimi oczami.
  http://www.empik.com/dziennik-badante-kleinert-lucyna,p1066710397,ksiazka-p
  https://www.facebook.com/pages/Dziennik-Badante-czyli-Italia-pod-podszewka-i-inne-wspomnienia/493647250672113?fref=ts
  http://luciabloxitalia.blox.pl/html

  Pozdrawiam serdecznie Lucyna Kleinert

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu, uprzejmie proszę o zachowanie wszelkiej kultury w komentarzach. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i zachęta, aby Wasze posty również komentować więc... do dzieła!