2014/03/01

Podsumowanie lutego + stosiki

Luty - najkrótszy miesiąc w roku, liczy sobie zaledwie 28 dni. A jednak dla mnie okazał się bardzo dobry. Nowa współpraca, dobre oceny w szkole, zakończony konkurs. Przeczytałam dosyć dużo książek, więcej niż zwykle, ale to wina tego, że zrobiłam sobie trzy dni chorobowego. Pooglądałam filmy i seriale. W zasadzie, najlepszy wynikowo miesiąc jak dotąd. Ponadto ukazała się moja pierwsza recenzja przedpremierowa, dzięki uprzejmości wydawnictwa Replika, które urządziło ciekawe wydarzenie na Facebooku.

Podsumowanie w liczbach wygląda tak: 

Lista przeczytanych książek: 

 1. Zegarek z różowego złota - Richard Paul Evans
 2. Wyspa Masek - Pierdomenico Baccalario
 3. Moc Sześciorga - Pittacus Lore 
 4. Kamienni strażnicy - Pierdomenico Baccalario 
 5. Pierwszy klucz - Pierdomenico Baccalario  
 6. Kota lubi szanuje - Michalina Kłosińska-Moeda
 7. Crescendo - Becca Fitzpatrick . 
 8. Gwiazd naszych wina - John Green 
 9. GONE. Faza trzecia: Kłamstwa - Michael Grant
 10. Droga dziewiątego - Pittacus Lore 
 11. Zakochani - Lauren Kate
Czyli łącznie: 3264 stron; co daje 120 stron dziennie :D
Obejrzane filmy: 

 1. Trzej Muszkieterowie (2011)
 2. Sherlock (serial) - wszystkie sezony (3x3=9 odc.)
 3. Arrow (serial) - I sezon, 7 odcinków
 4. Złodziejka książek (2014)
Odwiedziliście mnie: 2 742 razy (łącznie: 13 553)
Obserwatorzy: 51 (ośmiu nowicjuszy :D)
Opublikowałam: 22 posty
Nowe współprace: 1 (Wydawnictwo M)
Najlepsza książka miesiąca: "Zegarek z różowego złota" R.P. Evans (10/10)
Najgorsza książka miesiąca: - (pomijając fakt, że z jednej książki zrezygnowałam)

Co nowego?

 1. Zmieniłam wygląd bloga. Kolorowy nagłówek został zastąpiony przez prosty, złożony z trzech kolorów, do których dopasowałam wygląd szablonu. Jest prosty, ale mnie się bardzo podoba. Nie lubię szaleństw i zbędnych "bogactw" na stronach. Ważna jest przejrzystość i czytelność.
 2. "Akademia Blogera" się Wam bardzo spodobała, więc spodziewajcie się więcej postów z tego cyklu.
 3. Niestety, nie zrecenzowałam Wam "Zakochanych", ponieważ nie wiem, jak ugryźć tę recenzję. Niech więc Wam wystarczy krótka notka na LC i moja ocena. Znajdziecie ją tutaj
 4. Postanowiłam zrezygnować z czytania twórczości pani Ewy Nowak. Autorka była jedną z moich ulubionych jakieś 2-3 lata temu, kiedy jeszcze nie miałam przed sobą tylu wspaniałych książek z gatunku fantastyki oraz kilku obiecujących powieści obyczajowych. Dlatego zrywam postanowienie na 2014 rok. Może kiedyś do niej wrócę...
 5. Zauważyliście pewnie nową współpracę? Jej owoc pojawia się w zdobycznym stosiku. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, ponieważ drugie już wydawnictwo okazało mi zaufanie oraz zainteresowanie moimi wypocinami i napisało do mnie z ofertą współpracy. Serdecznie dziękuję i zachęcam tym pięknym przykładem innych wydawców, autorów, portale i księgarnie aby poszły śladem kolegów po fachu i zdecydowały się do mnie napisać!

Stosiki:

Znowu trochę się nazbierało książek do przeczytania, jednak jestem dobrej myśli. 
Zdobycze:
 1. Wichrowe wzgórza Emily Bronte - wygrana w konkursie w bibliotece. Już od dawna nosiłam się z zamiarem przeczytania tej powieści, bo to w końcu klasyka literatury romantycznej (chodzi tu o epokę, nie gatunek), a teraz mam własny egzemplarz i to jaki piękny!
 2. Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow - j.w. Tę pozycję też chciałam przeczytać, z mniej więcej tego samego powodu, jest to pierwsza moja powieść, która przyszła do nas ze Wschodu. 
 3. Kota lubi szanuje Michalina Kłosińska-Moeda - wersja końcowa od wydawnictwa Replika, dla którego recenzowałam ją przedpremierowo. Bardzo ładnie wydana, swoją drogą :D
 4. Po drugiej stronie Michael H. Brown - od Wydawnictwa M. Książka odpowiadająca na jedno z ważniejszych pytań, które sama sobie zadaję. Cieszę się, że jest w moich zbiorach i wkrótce się za nią zabiorę. 
Do zdobyczy dochodzi jeszcze "Wiersze wszystkie" Czesława Miłosza, z której jestem dumna, jest to jednak tomiszcze i raczej nie pojawi się na blogu. Natomiast cieszę się, że trafiła do moich zbiorów, poezji (i to polskiej!) nigdy za wiele. 

Stos na marzec:
 1. Blask Alexandra Adornetto - z bibl. Książka, którą chciałam przeczytać od kilku tygodni, a tu nagle pojawia się w nowościach bibliotecznych! 
 2. Po drugiej stronie Michael H. Brown - od Wydawnictwa M. (powyżej macie opis)
 3. Cisza Becca Fitzpatrick - pożyczona. Trzecia już część "Szeptem", ciekawa jestem, jak rozwinie się akcja.
 4. Zimowe sny R.P. Evans - z bibl. Druga już moja książka pana Evansa. "Zegarek..." bardzo mi się spodobał, mam więc nadzieję, że "Sny" będą równie piękne.
 5. Księżniczka wampirów Alyxandra Harvey - z bibl. Poleciła mi ją przyjaciółka, liczę przede wszystkim na humor, bo nie przepadam za wampirami.
 6. Ogród Kamili Katarzyna Michalak - z bibl. Moje drugie spotkanie z twórczością pani Michalak. "Bezdomna" bardzo mnie wzruszyła i mi się spodobała, myślę więc, że "Ogród" również będzie ciekawy. Tym bardziej, że mamie się już spodobał :D
 7. Zdradzona P.C. Cast + Kristin Cast - z bibl. Pierwszą część przeczytałam w wakacje, a ponieważ mnie zaciekawiła - sięgam po drugą. 
 8. Mała księżniczka - z bibl. Oglądałam film, który - mimo iż obejrzałam tylko raz - zaliczam do ulubionych. Ciekawa jestem więc książki.
Jak widać trochę tego jest, jestem przerażona ilością książek, które mam przeczytać w marcu, jednak wierzę, że wystarczy trochę chęci i dobre rozplanowanie, a uporam się z tym stosem :D

Widzicie coś dla siebie? Co polecacie, a co odradzacie?

I mam dla Was jeszcze jedną prośbę/pytanie:

Noszę się z zamiarem napisania do pewnego wydawnictwa (jakiego - dowiecie się, kiedy mi się uda). Tylko że nie mam pojęcia co napisać! Nigdy jeszcze nie pisałam do wydawnictw, dwa razy miałam szczęście, że to one się do mnie zgłosiły. Czy możecie nakreślić mi jakiś schemat, co powinno znaleźć się w takiej wiadomości? Czujcie się dumni z tego, że jesteście moimi mentorami :D W zamian mogę się odwdzięczyć jakimś cudnym bannerkiem, nagłówkiem, stworzeniem dla Was Menu rozwijanego. 

A jak Wam minął luty?