2014/03/21

Akademia Blogera #4: Blogger dla Androidów


W dzisiejszej Akademii Blogera przedstawię Wam aplikację Blogger dla systemów Android.
Gdzie i kiedy może nam się przydać aplikacja Blogger? No na przykład jeżeli chcecie gdzieś wyjechać na kilka dni, a w tym czasie chcecie również opublikować recenzję. Jak poradzić sobie bez laptopa? Zainstalujcie aplikację Blogger na swoim tablecie lub telefonie. 


Informacje o aplikacji:
Wersja aktualna: 2.1.1
Wersja android: 2.1 i nowsze
Programista: Blogger
Plusy i minusy aplikacji:
+ można tworzyć i zapisywać posty nawet bez dostępu do Internetu
+ możliwość edytowania już opublikowanych postów
+ możemy wyświetlić swojego bloga
+ dostępny jest podgląd posta
+ można dodawać etykiety
- w zasadzie nie ma paska narzędzi
- nie można ustalić położenia obrazu, wszystkie umieszczane są na dole postu

Jeżeli bliżej się przyjrzeć, to mimo, że minusów jest mniej, są one kluczowe. Blogger dla androidów przydaje się, kiedy musimy napisać wstępny post, zapisać jakieś myśli, a potem to edytować na swoim komputerze. W zasadzie z tym postem nie da się nic zrobić. Ani kolorów dodać, zdjęć ułożyć jak chcemy. Funkcji jest bardzo mało. 

Zastanawiacie się nad zainstalowaniem aplikacji? Trzeba przyznać, okazuje się ona przydatna. Chociażby na wyjazdach, kiedy nie możemy zabrać ze sobą laptopa. Jednak na dłuższą metę, lepiej otworzyć swoją przeglądarkę i pomęczyć się z przybliżaniem, jeżeli chcemy opublikować post będąc poza domem. Tak więc, na dłuższe wyjazdy radzę zabrać laptopa, jeśli chcecie publikować. Jeśli nie, to śmiało, skorzystajcie z aplikacji Blogger.