2014/03/05

English Matters - bo uczę się angielskiego

Dzisiaj chcę Wam zaprezentować czasopismo, które być może już znacie, a może poznacie dopiero po mojej mini-recenzji. Mowa tutaj o dwumiesięczniku wydawanym nakładem wydawnictwa Colorful Media "English Matters". Jest to czasopismo dla osób, które znają już język angielski, ale chcą go sobie "doszlifować" czytając i słuchając w tymże języku. 

Nr 45/2014 marzec/kwiecień

W tym numerze poznajemy kilka artykułów, w tym jeden o Irlandii, które z łatwością mogłyby się znaleźć w zwykłej, anglojęzycznej gazecie. Co więc odróżnia "EM" od takiej gazety? Przede wszystkim obecność słowników na końcu każdego artykułu. Wypisane są słówka nowe, nieznane. Nazwa "słownik" kojarzy nam się z alfabetycznym układem. Redaktorzy "EM" ułatwili nam znajdowanie poszczególnych słów chronologicznie je układając zgodnie z podkreśleniami w tekście. Kiedy to zobaczyłam powiedziałam sobie "Super gazeta". 
Ponadto do niektórych artykułów załączone są pliki do słuchania, które otworzymy skanując kod QR lub na stronie em.colorfulmedia.pl wpisując kod dostępu. Możemy ściągnąć pliki na telefon, tablet lub Mp3 i słuchać w dowolnym miejscu. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie super. 
Do każdego numeru można pobrać również słowniczek z wszystkimi użytymi tu słówkami. Do numeru 45/2014 jest również dodatek, także do pobrania. 

"EM" to bardzo przydatna gazeta do nauki języka angielskiego, warunkiem jest rozumienie dosyć dobrze większości słów. Nie jest to czasopismo dla początkujących, bo taka osoba po prostu niczego nie zrozumie. Średnio- i zaawansowani poradzą sobie z nią i szybko poczują rezultaty. Ja sama uczę się angielskiego od ośmiu lat, rozumiem dużo i bardzo chętnie uczę się więcej. "EM" to dla mnie forma nauki idealna, tym bardziej, że pracujemy z tekstem, tłumaczymy go w głowie, uczymy się wymawiać, a nie tylko słuchamy i zapisujemy nowe słówka. 

A dlaczego postanowiłam sięgnąć po "EM" teraz? W wakacje planuję wyjazd na obóz językowy do Londynu, muszę więc trochę udoskonalić swój język żeby nie wyjść na nieuka. Zresztą, komu w dzisiejszych czasach nie przyda się znajomość języka?

Jeżeli uczycie się innych języków, Colorful Media ma w swojej ofercie również czasopisma do nauki m.in. Niemieckiego, Hiszpańskiego, Francuskiego, Rosyjskiego oraz Włoskiego. Polecam sprawdzić ofertę na www.colorfulmedia.pl

Cena: 9,50 zł 
Wydawca: Colorful Media
Kupisz w: