2014/03/18

Zapowiedzi wydawnicze #1


Ponieważ jest dużo zapowiedzi książkowych, które chciałabym przeczytać, przedstawiam Wam je tutaj wszystkie, przynajmniej na ten moment.

John Green - 19 razy Katherine - 4 czerwiec 2014
Tytuł oryg.: An Abundance of Katherines
Okładka książki 19 razy KatherineSeria/cykl: -
Wydawnictwo: Bukowy Las
Liczba stron: nieznane (272)
Gatunek: beletrystyka


Oto główny bohater, Colin Singleton. Nie mylić z simpleton, bo prostaczkiem nie jest. Jest cudownym dzieckiem, uzdolnionym właściwie w każdym kierunku (oprócz garncarstwa i muzyki), miłośnikiem anagramów, gier słownych i równań. Czyta, dla własnego rozwoju, czterysta stron dziennie. Zna osiem języków. Uwielbia rzucać ciekawostki, które najczęściej nie interesują nikogo, prócz niego.W sferach uczuciowych ma pewne kłopoty, czasem nie wyczuwa sarkazmu, ale jak na nerda jego statystyka jest imponująca- łącznie rzuciło go dziewiętnaście dziewczyn imieniem Catherine. I po tym ostatnim rozstaniu spotykamy Colina po raz pierwszy i ruszamy w podróż od złamanego serca i czekania na olśnienie do sklejonego serca i gotowego równania.(opis zapożyczony od formalina)
Bardzo lubię twórczość pana Greena, z jego książek wydanych w Polsce została mi tylko "Szukając Alaski", więc do czerwca mam czas, na zapoznanie się z nią. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać "19 razy Katherine". 

Leonardo Patrignani - Wszechświaty. Pamięć - 22 maj 2014
Okładka książki Wszechświaty. PamięćTytuł oryg.: Memoria. Multiversum
Seria/cykl: Wszechświaty #2
Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: nieznane
Gatunek: Fantastyka

Druga część sagi pt."Wszechświaty"

Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki.

Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów.

Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają.
Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości?                              

– CZYM BYŁA PAMIĘĆ?
– MOŻE WIECZNĄ MŁODOŚCIĄ UMYSŁU ALBO ZWYKŁĄ OTCHŁANIĄ, BEZCZASOWYM SCHRONIENIEM.

– CZY MOŻEMY KIEDYŚ TAM WRÓCIĆ?
Mam na półce pierwszą część i naprawdę zapowiada się ciekawie. 

William Richter - Podwójna tożsamość - 20 marca 2014
Okładka książki Podwójna tożsamośćTytuł oryg.: Dark Eyes
Seria/cykl: Podwójna tożsamość #1
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 312
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 
WALLY JEST NIEUSTRASZONA W DOCHODZENIU PRAWDY. CHWILOWO JEDNAK TO ONA STAŁA SIĘ POSZUKIWANĄ UCIEKINIERKĄ, A JEJ TOŻSAMOŚĆ POZOSTAJE TAJEMNICĄ…
Wallis Stoneman urodziła się w Rosji i została adoptowana przez zamożną nowojorską rodzinę. Nie wie nic o swoim dzieciństwie w dalekim kraju. Teraz ma już szesnaście lat, jest twarda i zahartowana. Właśnie natrafiła na bolesną tajemnicę, która na dobre zmieni jej życie: dziewczyna ma wyjątkowo niebezpieczne pochodzenie…. Piękna i buntownicza szesnastolatka, zamiast życia w luksusie wybiera niebezpieczną egzystencję na ulicach Manhattanu. Czy przeżyje na tyle długo, aby przekonać się, kim jest naprawdę?

Richard Paul Evans - Kręte ścieżki - 21 maja 2014
Okładka książki Kręte ścieżkiTytuł oryg.: The Road to Grace
Seria/cykl: Dzienniki pisane w drodze tom 3
Wydawnictwo: Znak litera nova
Liczba stron: 272
Gatunek: powieść drogi
 
Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd dojdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia. 
„Kręte ścieżki” to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek – Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia stała się dla Alana drogowskazem – czy podobny wpływ będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy? Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?
Zakochałam się w twórczości Evansa i tę książkę również zamierzam przeczytać. 

Jennie Shortridge - Kiedy zapomnisz - 19 maja 2014
Okładka książki Kiedy zapomniszTytuł oryg.: Love, Water, Memory
Seria/cykl: -
Wydawnictwo: Znak litera nova
Liczba stron: 432
Gatunek: powieść obyczajowa
 
Kilka dni przed swoim ślubem Lucy zniknęła z domu. Odnaleziono ją na plaży, stojącą w lodowatej wodzie, z całkowitą amnezją. Nie pamiętała, kim jest, nie potrafiła wrócić do domu. Nie rozpoznała twarzy narzeczonego.
Krok po kroku musiała poskładać swoje życie na nowo, walcząc o każdy powracający okruch przeszłości. Ale czy to możliwe, by odbudować związek bez wspólnych wspomnień?

„Kiedy zapomnisz” to wzruszająca opowieść o pamięci, miłości i tożsamości, historia o poznawaniu siebie i zakochiwaniu się na nowo. To książka, której nie sposób zapomnieć!
Tutaj zainteresował mnie opis. 


Katja Milay - Morze spokoju - marzec 2014
Okładka książki Morze spokojuTytuł oryg.: The Sea of Tranquility
Seria/cykl: -
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 380
Gatunek: -
 
Najlepsza książka 2013 roku według "School Library Journal"! Historia, która złamie ci serce i sklei je na nowo.

Żyję w świecie, pozbawionym magii i cudów. W tym miejscu nie ma jasnowidzów ani zmiennokształtnych, nie przybędą ci na pomoc anioły ani chłopcy, obdarzeni ponadnaturalnymi mocami. W tym miejscu ludzie umierają, muzyka rozpada się i generalnie wszystko jest do dupy. Czasami rzeczywistość tak mocno przyciska mnie do ziemi, że dziwię się, jakim sposobem nadal jestem w stanie oderwać od niej stopy.

Dwa i pół roku - tyle minęło od tragedii, która zamieniła Nastyę w cień samej siebie. Dziewczyna właśnie przeprowadziła się do innego miasta i chce za wszelką cenę ukryć swoją przeszłość. Nastya jest mistrzynią w trzymaniu ludzi na dystans. Ale jej plan działa tylko do momentu, w którym spotyka kogoś równie odizolowanego jak ona.
Historia Josha nie jest tajemnicą. W wieku siedemnastu lat został zupełnie sam. Kiedy twoje imię wydaje się być synonimem śmierci, ludzie zazwyczaj dają ci święty spokój. Tylko Nastya przekracza niepisaną granicę i stara się za wszelką cenę poznać każdy aspekt jego życia. Gdy trudna przyjaźń powoli przeradza się w uczucie, Josh zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek pozna sekret dziewczyny - i czy w ogóle tego pragnie.

"Morze spokoju" to poruszająca i pięknie napisana historia o samotnym chłopaku, kruchej emocjonalnie dziewczynie i cudzie drugiej szansy.
Opis jest przyciągający.

Złodziej Pioruna - komiks - 16 kwiecień 2014
139421443248.jpg
Wydawnictwo: Galeria Książki
Mityczne potwory i bogowie olimpijscy dosłownie wychodzą z kart szkolnych podręczników dwunastoletniego Percy’ego Jacksona i pojawiają się w jego życiu. Co gorsza, wydaje się, że chłopiec rozgniewał kilku z nich. Piorun Piorunów Zeusa został ukradziony, a Percy jest głównym podejrzanym. Teraz on i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby odnaleźć i zwrócić skradzioną własność Zeusa i przywrócić pokój na targanym konfliktami Olimpie. Autor serii, Rick Riordan, połączył siły z kilkoma spośród wielkich nazwisk w świecie komiksu, by opowiedzieć o chłopcu, który musi odkryć zdradę potężniejszą niż sami bogowie.