2015/02/11

Crazy in Music #7

Jak zapewne wiecie, w sobotę są Walentynki. Z tej okazji chciałam Wam zrobić mini cykl postów o tematyce walentynkowo-miłosnej. Żadnych opowiastek o miłości. Siódma część "Crazy in Music" jest tego częścią. Pokażę Wam tu moje ulubione piosenki o miłości. Może posłuchacie ich również w sobotę?


Kiedy myślę o piosenkach o miłości, od razu przychodzą mi do głowy piosenki Celine Dion. A w szczególności ta jedna. Opowiada o wdzięczności za miłość, o tym, jak miłość nas zmienia, co wprowadza do naszego życia, jak sprawia, że stajemy się silniejsi.

Z tych weselszych piosenek o miłości, świetną jest piosenka Colbie Caillat. Taka o zakochiwaniu się i zdawaniu sobie z tego sprawy. Zawsze mi się kojarzyła z jakimś fajnym filmem romantycznym, bo idealnie do niego pasuje.

Oczywiście walentynki nie mogą obyć się bez cudownego głosu Eda. Również w jego repertuarze znajdziemy świetne piosenki o miłości, nieco melancholijne, niektóre smutne, inne wręcz przeciwnie, chociaż nigdy byśmy się nie domyślili po tonacji. Jedną z nich jest właśnie "Thinking...". Naprawdę bardzo lubię tą piosenkę o wiecznie młodej miłości i obietnicach z nią związanych.

Warto również wspomnieć o moim ostatnim zauroczeniu muzycznym, czyli nowszej wersji piosenki Christiny Perri "The Words", w której teledysku występuje przewspaniały i "diabelsko przystojny" Colin O'Donoghue. Świetna piosenka o tym, że często boimy się miłości i mówienia o niej, a także wyznawania swoich uczuć.

Jeśli miłość i piosenki o niej, to również Ellie Goulding i cudowna piosenka, w której wokalistka sama siebie pyta, jak długo będzie kochać ukochanego, a potem odpowiada, że tak długo, jak gwiazdy będą na niebie. Naprawdę wzruszająca piosenka o sile prawdziwej miłości.

Jak już mówimy o miłości, to czasami zdarzają się też i rozstania, a im powinny towarzyszyć bardziej smutne piosenki. Moją propozycją jest właśnie takie piękna piosenka Danity Kane. O prośbie zostania, wyznaniu i miłości.

Ale kiedy nie wyjdzie, nie trzeba się załamywać. Od tego są właśnie takie pozytywne piosenki, jak ta Jamesa Blunt. Kiedy znajdę ponownie miłość będę bardziej się starać. I o to w tym chodzi. O zmianie na lepsze dla miłości.

To by chyba było na tyle, jeśli chodzi o piosenki miłosne. Jasne, że jest ich więcej. Choć spróbujcie sobie przypomnieć jakieś 5. Naprawdę ciężko tak na siłę. Sama byłam zaskoczona, że raczej takich piosenek w playlistach nie mam. A przecież uchodzę za romantyczną osóbkę...

11 komentarzy:

 1. Kocham 'When I find love again' James Blunta :3

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie w kółko leci ta piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=w-Ng5muAAcg :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzygam piosenkami o miłości...

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Thinking out loud" mogę wałkować bez końca. Uwielbiam ten kawałek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Można dodać jeszcze Michaela Boltona, jak on pięknie śpiewa o miłości mężczyzny do kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ulubiona o miłości? "No matter what" od mojego kochanego Papa Roach, a gdyby pomyśleć o naszych rodzimych - "Autystyczny" Luxtorpedy. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ed *o* Mogę go słuchać w kółko tak jak Christinę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Christina, Ellie, Ed, James *o*

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele utworów już znałam, aczkolwiek ostatni rozkochał mnie w sobie!

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu, uprzejmie proszę o zachowanie wszelkiej kultury w komentarzach. Każdy komentarz to uśmiech na mojej twarzy i zachęta, aby Wasze posty również komentować więc... do dzieła!