2014/09/19

Cała nadzieja w Paryżu - Deborah McKinlay [zapowiedź]


Data premiery: 24 września 2014
Napisany do amerykańskiego pisarza list, w którym Eve zachwyca się wyjątkowo plastycznie oddaną przez niego sceną kulinarną, staje się początkiem znajomości, która powoli przemieni życie ich obojga.
Zaczynam coraz częściej sięgać po powieści obyczajowe i romanse, które wcześniej w ogóle mnie nie interesowały. Ta książka również mnie zaintrygowała, więc muszę ją przeczytać. Ciekawa fabuła, zachęcająca okładka. Ciekawe, co zawiera w środku. Do tego akcja rozgrywająca się w pięknym i romantycznym Paryżu. Wprost nie mogę się doczekać.Eve jest po czterdziestce, jej mąż mieszka z drugą żoną, córka wyprowadziła się do Londynu. Z kolei Jackson, który wydał już kilka powieści i ma grono swoich wiernych czytelników, czuje, że w jego własnym życiu wciąż wieje pustką. Oboje mają to samo hobby: gotowanie. Pasja do odkrywania smaków i aromatów ich zbliża, ale życie otwiera przed nimi więcej niespodzianek.

Pełne realizmu i ciepła postacie, narracja wolna od płaskiego sentymentalizmu, życie płynące w rytmie słodko-gorzkich rocznic i rodzinnych wydarzeń – książka, którą smakuje się z przyjemnością, bez fastfoodowego pośpiechu, z uśmiechem, refleksją, nutą optymizmu i palącym zaciekawieniem.


"Pięknie skomponowana, rozkoszna i smakowita historia pełna jedzenia, listów i miłości – a to moje ulubione połączenie. Postacie i zakończenie są moim zdaniem doskonałe i zostały ze mną długo po tym, jak zamknęłam książkę."

—Mary Simses, autorka powieści The Irresistible Blueberry Bakeshop& Cafe

"Misterna opowieść o tęsknocie i stracie. . .  Piękny język i znakomicie narysowane postacie zachwycają na każdym poziomie. Zakończenie zaparło mi dech w piersiach."

—Beatriz Williams, autorka powieści Zanim mnie pokochasz

"Bardzo prawdziwa książka, która jest odkrywczą podróżą od samego początku aż po niezwykłe, niezapomniane zakończenie. Powieść ku pokrzepieniu serc, klejnot rzadkiej jakości."

—Leila Meacham, autorka bestsellerowej powieści RóżeTytuł oryg.: That Part Was True
Seria/cykl:
Tłumaczenie: Górska Aleksandra, Rossowski Dariusz
Wydawnictwo: Feeria
Liczba stron: 272
Gatunek: romans, powieść obyczajowa
Kupisz: empik.com
Cena detaliczna: 29,90 zł