2015/08/05

Podsumowanie lipca

Kiedy minął pierwszy miesiąc wakacji? Jakoś tak za szybko... Ale za to jaki był! Udało mi się odwiedzić kilka miejsc, przeczytać dużo książek i zobaczyć seriale, które chciałam trochę nadrobić. Był zdecydowanie za ciepły, ale jakoś dało się to przeżyć. Co prawda nie zrealizowałam wszystkich postów, które miałam w planach przynajmniej napisać, ale wakacje już tak działają... Chce się tylko leniuchować z mrożoną kawą... Zapraszam na podsumowanie!


Statystyki

Przeczytane książki:
Ostatnia spowiedź tom 1 - Nina Reichter - 10/10|380 str.
Ten jeden dzień - Gayle Forman - 9/10|384 str.
Rzeki Londynu - Ben Aaronovitch - 7/10|384 str.
Dawca - Lois Lowry - 8/10|296 str.
Kiedy na mnie patrzysz - Agata Czykierda-Grabowska - 8/10|490 str.
Zostań, jeśli kochasz - Gayle Forman - 7/10|248 str.
Wróć, jeśli pamiętasz - Gayle Forman - 8/10|288 str.
Hopeless - Colleen Hoover - 9/10|384 str.
Klejnoty Elfów - Clarissa Black - 8/10|338 str.

Czyli w sumie:  3192 strony, co daje dziennie: 103 strony :)
Odwiedziliście mnie: 2 065 razy (łącznie: 16 496) Dane pochodzą z Google Analytics
Wyświetlenia: 14 129 (Łącznie: 88 042) Wg Bloggera
Obserwatorzy: 201 (11 nowych :P)
Google +: 244
Instagram: 261
Facebook: 176
Opublikowałam: 20 postów
Nowe współprace: -
Najlepsza książka miesiąca: "Ostatnia Spowiedź I" - 10/10
Najgorsza książka miesiąca: -

Co nowego?

  • I co z tym konkursem? Że za trudny? Że nie wiedzieliście? Co najmniej 7 osób wyraziło chęć wzięcia udziału, kiedy konkurs zapowiadałam. A teraz mam 4 zgłoszenia, o ile się nie mylę... No nie. Przepraszam Was, ale i ze względu na słabe zainteresowanie, jak również na to, co się teraz trochę podziało w moim życiu nie jestem w stanie dojść z konkursem do skutku. Przykro mi :(
  • Muszę się w końcu wziąć za te zaległe pomysły z postami! Tym bardziej, że w liceum być może nie będę miała tyle czasu na tworzenie postów zajmujących kilka dni (zdjęcia, przygotowania itp.). Sierpień będzie pracowitym blogowym miesiącem!
  • A jak moja lista wakacyjna - spytacie. Otóż czytam już ostatnią pozycję z moich zaległych zakupów z marca. Teraz jeszcze jedna nowość, jedna książka z biblioteki i wpadam znowu w recenzencki szał! No dobra, szał to nie będzie....
  • Jeżeli zaś chodzi o moje seriale, to "Suits" (nie lubię polskiej nazwy, źle mi się ją wymawia...) zakończyłam na razie na 3 sezonie i nadrabiam "Teen Wolfa" - mieliście rację, jest genialny! (Derek <33333). Do soboty muszę obejrzeć 7 odcinków 3 sezonu i potem będę oglądać równo z AXN Black. Z "Dominionem" znowu jest sytuacja, gdzie nie ma tłumaczenia do odcinka 2x03, ale do 2x04 jest! Ugh!
  • Przykro mi, że wakacje się już kończą, ale nic nie poradzę, że nie mogę się doczekać września i jego premier! "Grey", "Ten jeden rok", "Once Upon A Time", Disneyowscy "Następcy" (o tym później), a także "Na dobre i na złe". 
  • W sierpniu muszę się spiąć w sobie, bo mam dużo rzeczy do zrobienia i nie ma czasu na leniuchowanie! Przede wszystkim chcę nadrobić kondycję, skacząc na skakance, pouczyć się angielskiego do egzaminu kwalifikacyjnego, trochę podszkolić we francuskim (nie chcę być zielona na lekcjach), ponadrabiać seriale, jechać na zakupy do szkoły, dużo czytać, blogować... Uff! Ile tego jest :)
  • Aha, jeszcze jedno: powróciłam na Instagram. Zrobiłam sobie porządki w Obserwowanych, bo miałam nawał spamu i teraz będę częściej sama dodawać zdjęcia i dawać serduszka innym :)
  • No i dzisiaj zdjęcie bez napisu, jak zawsze, ponieważ program odmówił mi współpracy... Muszę go jakoś udobruchać.

Linki miesiąca

worqshop - Polubiłam blogi lifestylowe i jak pewnie możecie zauważyć, sama czasem wrzucam coś bardziej w tej tematyce. Tutaj wpadłam przypadkiem i raczej zostanę na dłużej :)
Mam dla Was również kilka kanałów YT o różnej tematyce, które bardzo lubię oglądać:
Yoczook - chcecie się pośmiać? To kanał dla Was! Łukasz robi z siebie komika i chociaż wciąż powtarza, że "kolejny odcinek nie był śmieszny" wszyscy się śmieją...
OLUR - Ola też jest zabawna. Szalona i czasem nawet mądrze gadająca. No i kocha koty!
Julia Kobus - bardzo pozytywna, młoda mama, która niejedno w życiu przeszła, a nadal cieszy się z życia! Podziwiam ją i staram się brać z niej przykład....
Mówią Inaczej - język polski w przystępnej formie. Chcecie się podszkolić w poprawnym używaniu naszego języka? Paulina Was nauczy.
Jacek - ten gościu często wyśmiewa się z komentarzy pod swoimi filmami. I chwała mu za to, bo jest baaaardzo zabawnie!
Zoella - pewnie słyszeliście o jej książce. Ja jej nie czytałam, ale Zoe uwielbiam oglądać. Chociaż mówi po angielsku, jestem zdziwiona, że doskonale ją rozumiem! A przynajmniej wiem, o co chodzi. To też dobry sposób na poduczenie się języka...


A jak tam Wasz lipiec?