2015/07/26

Crazy in Music #17

W zeszłym tygodniu znowu nie było i znowu się przesunęło. Przepraszam, ale już tak wyszło, że na mojej liście nie pojawiło się nic nowego i ciekawego uwagi. Na szczęście ostatnio, również dzięki recenzje ami, która pokazała mi niektóre piosenki i strasznie mi się spodobały te nuty. Poza tym będzie również kilka nowszych piosenek wartych uwagi. Więc zapraszam!


America - XYLØ

No więc na pierwszy ogień kilka piosenek z gatunku indie electronica. Dzięki wspomnianej już blogerce, bardzo polubiłam ten gatunek. Chociaż to niekoniecznie do mnie przemawiał, ale okazał się strzałem w dziesiątkę, kiedy nie mam za bardzo czasu i ochoty słuchać piosenek, których tekstów szybko się uczę i sobie śpiewam w trakcie słuchania, co czasem jest bardzo rozpraszające kiedy np. piszę jakiś post na bloga. Jedną z moich ulubionych piosenek jest właśnie "America".

Feed The Light - Kate Miller

Kolejną piosenką, którą bardzo lubię jest właśnie ta. Chociaż ciężko jest wybrać kilka spośród około 70 utworów na playliście. Ten utwór jest naprawdę jednym z najlepszych. Bardzo przyjemnie się go słucha, szczególnie kiedy nie ma się ochoty słuchać, a jednak chcemy żeby jakaś muzyka pojawiała się w tle tego, co robimy. Właśnie taki jest ten gatunek - idealny do pracy i odprężenia się. Ja osobiście zabieram go nawet pod prysznic........

Hold My Hand - Jess Glynne

Teraz coś z nowości, ale trochę starszych. Pewnie kojarzycie Jess Glynne z piosenki "Rather be". Osobiście uwielbiam ten utwór. Nowy w niczym mu nie ustępuje jest tak samo świetny. Ale do głosu Jess trzeba przywyknąć, niektóre osoby może drażnić. Trzeba jednak przyznać, że ma piękny głos. A w tekście jest taka desperacja zakochanej osoby, która również chce być kochana...

Ship to Wreck - Florence + The Machine

Nie jestem wielką fanką Florence. W sumie nie jestem wielką fanką nikogo. Ja po prostu lubię muzykę. Niekoniecznie ludzi, którzy ją wykonują. Bo jak można lubić kogoś, kogo się nawet nie zna? Jednak są takie piosenki tej artystki, które lubię. "Breath of Life" jest jedną z nich. Kiedy niedawno znowu zaczęłam słuchać, tym razem jej nowszych piosenek, zdałam sobie sprawę, jaki Florence ma mocny głos. Wspaniały. A piosenka "Ship to Wreck" z całą pewnością w bardzo poetycki i metaforyczny sposób opowiada o rozstaniu.

Some Kind of Heaven - Hurts

To samo, co dotyczy Florence, jest również w przypadku Hurts. Lubię ich "Somebody to die for", bo ma świetny tekst, ale jakoś nie miałam okazji słuchać innych piosenek. To się zmieniło, kiedy pojawiła się ta piosenka. Super się jej słucha. Tekst pasuje na ślub. "Jesteś swego rodzaju niebem/to wszystko czego potrzebuję".