2015/07/05

Crazy in Music #16

Jak te dwa tygodnie szybko minęły... To samo pierwszy tydzień wakacji, chociaż czuję większe rozleniwienie, niż w zeszłym roku. To znaczy: mniej czuję upływ czasu. Jakoś tak... I nie wiem czemu, ale w moich żyłach buzuje adrenalina przed nowym rokiem szkolnym, której dawno nie czułam. W tym roku mam wielką listę zakupów do szkoły i już mam ochotę to wszystko kupić, ale z drugiej strony strasznie się boję nowej szkoły. Też tak macie/mieliście? Może chcecie jakiś taki tematyczny post? Ale przejdźmy do MUZYKI!


W ostatnim czasie wróciłam do nowych piosenek mojej ulubionej Jasmine Thompson. Dziewczyna jest mniej więcej w moim wieku, a śpiewa cudownie!

Ain’t Nobody - Felix Jaehn ft. Jasmine Thompson

Ta piosenka zawojowała listy przebojów ostatnio. Puszczana m.in. w EskaTV, a w Radiu ZET zajmuje 10. miejsce na Liście Przebojów. Bardzo... nowoczesna, ale fantastyczna. Idealna na lato.

Adore - Jasmine Thompson

Kolejna piosenka Jasmine jest już mniej znana, ale równie świetna. Tekst jest poetycki, choć łatwy w zrozumieniu. Piosenki słucha się świetnie, wystarczy się wczuć.

Naucz mnie - Sarsa

A teraz coś... polskiego! Nie wiem, czy kiedykolwiek dzieliłam się z Wami Polską muzyką. Jednak ta piosenka bardzo mi się podoba i jest wiele takich. Ja tylko nie gustuję w Edycie Górniak i jej przyjaciółkach, natomiast nowa piosenka Sarsy jest świetna. Wpada w ucho i dobrze się ją śpiewa całymi dniami :)

Bad Blood - Taylor Swift ft. Kendrick Lamar (Madilyn Bailey)

Nie jestem wielką fanką Taylor Swift, jednak trzeba przyznać, że niektóre piosenki ma fajne. Najnowszą nawet lubię, chociaż tylko refren, a teledysk jest trochę przesadzony... Za to ten cover bije na głowę oryginał. Jest wręcz cudowny. Oryginalny i piękny głos Madilyn, do tego fajna muzyka i ładny teledysk. Dziewczyna potrafi tak rapować, żeby nie był to rap.

I Really Like You - Carly Rae Jepsen

Jeśli mówimy o hitach, to należy wspomnieć również o tej piosence. Od niedawna mam najnowszą składankę Radia ZET i słucham jej, kiedy tylko mam ochotę. Ta piosenka znajduje się na tej płycie i jest jednym z moich ulubieńców. Po hicie "Call Me Maybe" przyszedł czas na "I Really Like You". I czasem pasuje idealnie do książki, którą czytam...

Andalouse - Kendji Girac

I kolejna świetna piosenka na lato ze składanki Radia ZET vol.9. Kiedy pierwszy raz ją usłyszałam, zakochałam się w niej. Uwielbiam jej słuchać. Mimo, że nie rozumiem ani słowa, to jest po prostu świetna. Francuski podbija nasze listy przebojów...