2015/02/28

[44. Filmowa Sobota] Zapowiedzi filmowe - I połowa 2015

Kilka dni temu, przy okazji dzielenia się z Wami ciekawymi zapowiedziami książkowymi, zapytałam, czy chcielibyście podobny post, tyle że z filmami. Odzew był pozytywny, więc postanowiłam pomysł zrealizować. Szczególnie, że do czerwca jest co oglądać w kinach. Zapraszam do zapoznania się z produkcjami, które mnie zaciekawiły.


Kopciuszek (Cinderella)

DATA PREMIERY: 13 MARZEC

"Kopciuszek" to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha ("Thor", "Hamlet"), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem… 

Kraina jutra (Tomorrowland)

DATA PREMIERY: 29 MAJ

Dwoje bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey, wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako "Kraina jutra".

Piotruś Pan (Pan)

DATA PREMIERY: 25 LIPIEC

"Piotruś Pan" to nowe podejście do historii klasycznych postaci stworzonych przez J.M. Barriego. Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.

Szybcy i wściekli 7 (Furious 7)

DATA PREMIERY: 10 KWIECIEŃ

Deckard Show pragnie dokonać zemsty za śmierć brata Owena, eliminując Toretto i jego ekipę.
Film "Szybcy i wściekli 7" to siódma już odsłona popularnej serii. Za reżyserię odpowiada James Wan, twórca takich filmów jak "Obecność", czy "Naznaczony". Na ekranie gwiazdy poprzednich części Vin Diesel, Dwayne Johnson oraz Paul Walker.
Ian Shaw postanawia poszukać rewanżu na Toretto i jego załodze, którzy przyczynili się do śmierci jego brata
Kolejna część znanej serii filmów akcji o ludziach, którzy kochają szybkość. (Niestety nie udało mi się znaleźć lepszego opisu, zresztą, zwiastun doskonale zastępuje opis).

Avengers: Czas Ultrona (Avengers: Age of Ultron)

DATA PREMIERY: 7 MAJA

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.


Niestety, nie znalazły się tutaj "Papierowe miasta", na które bardzo czekam. Stało się tak, ponieważ jeszcze nie powstał oficjalny plakat, ani nie udostępniono ciekawych zdjęć z planu. Z tego, co wiem, większość to tajemnica....

Dwa filmy na podstawie znanych bajek, dwie kontynuacje oraz jedna nowość od Disney'a. A we wrześniu "Próby Ognia", natomiast listopad znów znajdzie się pod znakiem "Kosogłosa"; w dodatku podobno szykuje się premiera "Upadłych" na podstawie Lauren Kate, jednak nic więcej nie wiadomo, a w sieci jest tylko jedno zdjęcie. Jest na co patrzeć!

Oczywiście prawdopodobnie żadnego z tych filmów nie zobaczę w kinie, ponieważ najzwyklej szkoda mi pieniędzy. Lepiej wydać na książki :) Jednakże z pewnością prędzej czy później je obejrzę.