2013/12/15

Książkowe podróże - wyzwanie czytelnicze 2014


Każda książka przenosi nas w jakieś miejsce. Czasem jest to miasto w naszym kraju, czasem miejscowość oddalona o tysiące kilometrów. W ten sposób odbywamy książkowe podróże. Nie ruszając się z miejsca, poznajemy nowe miejsca i często się zdarza, że pragniemy tam pojechać. Większość osób hasło "Książkowe podróże" kojarzy z książkami typowo podróżniczymi, bez innych wątków, tylko informacje na temat danego miejsca. Mój pomysł ma zmienić ten tok myślenia i pokazać, że każda książka może być i jest podróżą w nieznane.

Niniejszym przedstawiam Wam moje wyzwanie czytelnicze:
Książkowe podróże
Zasady są proste:
  1. Wyzwanie rozpoczyna się z dniem 1 stycznia 2014 i kończy 31 grudnia 2014 roku. Jeżeli będą chętni, w 2015 roku rozpoczniemy kolejną edycję.
  2. Do wyzwania mogą przyłączyć się wszystkie chętne osoby, które posiadają blogi. Przyłączyć można się w każdej chwili podczas trwania wyzwania, wystarczy napisać „Zgłaszam się” .
  3. Proszę, żeby każdy biorący udział umieścił na swoim blogu powyższy baner i podlinkował go do zakładki z wyzwaniem. Miło byłoby również gdybyście polecili wyzwanie znajomym :D
  4. Aby móc brać udział każdy uczestnik musi przeczytać w każdym miesiącu chociaż jedną książkę nawiązującą do podróży. Nie musi to być powieść stricte podróżnicza, może być to np. książka, której akcja dzieje się w innym kraju, lub też mieście oddalonym znacznie od naszego miejsca zamieszkania.
  5. Każdą przeczytaną książkę należy zrecenzować, następnie opublikować recenzję na swoim blogu (co jest dość oczywiste) oraz wstawić w zakładkę wyzwania link do recenzji. Linki umieszczone będą w odpowiedniej zakładce dotyczącej bieżącego miesiąca, znajdzie się tam tytuł, autor oraz link do recenzji.
  6. Recenzje napisane/opublikowane przed dołączeniem do wyzwania nie będą brane pod uwagę! 
  7. Każda recenzja powinna kończyć się przynajmniej jednym zdaniem informującym o tym, że została opublikowana w ramach wyzwania "Książkowe podróże". Może to być również podlinkowany baner. Dodatkowo możecie również napisać w jakie miejsce przeniosła Was książka.
  8. Na początku każdego miesiąca pojawiać się będzie krótka notka o Waszych wynikach w wyzwaniu "Książkowe podróże".
Zapraszam Was do udziału. Zapisy rozpoczynają się z dniem dzisiejszym. Chęć udziału wyrażajcie pod tym postem lub w zakładce - gdzie Wam wygodniej.