2015/04/26

Crazy in Music #12

Dzisiaj niedziela, a to oznacza przegląd mojej listy utworów. W ciągu ostatnich kilku dni wróciłam do pewnego zespołu, czy raczej grupy, którą bardzo lubię. Oczywiście nie będę Wam tutaj przynudzać ich piosenkami, ponieważ ze wszystkich osób, które znam, tylko mnie podoba się taka muzyka. Jest tak pewnie dlatego, że od dawna gustuję w ludowych wykonaniach, głównie irlandzkich i celtyckich. Nie przepadam niestety za naszymi polskimi ludowymi piosenkami. Ale do rzeczy!


Elastic Heart - Sia - Madilyn Bailey & KHS Cover

Nie byłam zbyt wielką fanką tej piosenki. W ogóle Sia moim zdaniem ostatnio ma same kiepskie nuty. A z teledysków można się załamać. Ani to odpowiednie do tekstu, ani jakieś ciekawe. Ten do "Elastic Heart" również jest taki brzydki. Jednakże kiedy usłyszałam ten cover, zmieniłam zdanie. Wykonanie jest świetne, zresztą sami posłuchajcie! Przesłuchałam chyba większość coverów tej piosnki i żaden mi tak nie przypasował jak ten. Są albo zbyt wierne oryginałowi (co w tym przypadku mnie denerwuje) albo bardzo wykrzyczane.

Courageous - Megan Nicole

Tą piosenkę odkryłam już dawno. Oczarowała mnie. Megan świetnie śpiewa, choć zwykle nie słucham jej coverów. Jej własne piosenki to co innego. "Odważny" - bo takie jest tłumaczenie tytułu - opowiada o kryciu się w cieniu, byciu "innym", "gorszym" i wierze w siebie. Wspaniale podniosła mnie na duchu po sytuacji, którą opisałam Wam w poście urodzinowym.

Strong - Sonna Rele - Cinderella (Piano Version)

Ktoś widział już "Kopciuszka"? Ja niestety wciąż czekam aż ktoś wrzuci do sieci. Ta piosenka pochodzi z filmu. Niech nie zmyli Was Kurt, to nie jest cover. Bardzo piękna, świetne wykonanie, no i oczywiście gra Kurta. Polecam posłuchać.

Celtic Woman - The World Falls Away

Teraz pokażę Wam, o którą grupę wykonawczą mi chodziło na początku ;).
Uwielbiam Celtic Woman od dawna. Świetne głosy, piękna oprawa i cudowne piosenki. Ta jest jedną z najczęściej ostatnio u mnie odtwarzanych. Jednocześnie wesoła i żywa, opowiada o przyjaźni, miłości. Piękna ballada.


I to by było na tyle. Tak jak pisałam, ostatnio królują u mnie Celtic Woman, więc nie ma za bardzo o czym pisać. A czego wy ostatnio słuchacie?