2015/01/15

Liebster Blog Award

Nawet nie wiecie, jak bardzo lubię tę zabawę :). Za każdym razem inne pytania, dzięki czemu możecie dowiedzieć się bardzo dużo o mnie i o blogu. Ja sama również bardzo chętnie dowiaduję się czegoś więcej o innych blogerach. Dlatego bardzo cieszy mnie, kiedy ktoś mnie nominuje. Tym razem była to Candice B., za co jej serdecznie dziękuję.

 Pytania:

1.  Skąd pomysł na nazwę bloga?
W sumie nie pamiętam. Zastanawiałyśmy się z koleżanką (wtedy jeszcze prowadziłyśmy razem) i stwierdziłyśmy, że nazwa jest niezobowiązująca do jednej tematyki, ale jednocześnie zwraca uwagę na to, że lubimy czytać i na tym się skupiamy. Natomiast pod "Zwariowana" kryje się wiele różnych zainteresowań, które mogę tutaj opisać. 
Jeśli natomiast chodzi o drugą nazwę bloga, tą z nagłówka (bo pod taką również funkcjonuję, choć jest rzadziej używana, bo wszyscy mnie znają jako Zaczytana-Zwariowana), to wzięła się stąd, że mam kota, a nawet dwa. Stwierdziłam, że przecież piszę o kulturze, czyli książkach, filmach, teatrze, muzyce, podróżach itd. A powszechne jest powiedzenie, że ma się "kota na czyimś punkcie". Ja mam kota na punkcie kultury. W przenośni i dosłownie.

2. Jakie jest twoje hobby?
Oprócz czytania param się fotografią, pisarstwem, czasem rękodziełem. Bawię się też w programach graficznych, ale obecnie nie mam czasu na dogłębne ich poznanie ;).

3.  Ulubiony przedmiot w szkole?
Historia i język angielski. Dwa, bo nigdy nie jestem w pełni zdecydowana. Polubiłam historię, ponieważ lubię się zastanawiać, jak kiedyś ludzie żyli, jak pewne wydarzenia odcisnęły się na naszej teraźniejszości. Natomiast angielski lubiłam już w podstawówce, ponieważ jest to język uniwersalny. Miałam okazję to sprawdzić, podczas moich zagranicznych podróży :).

4. Jakie blogi czytasz najchętniej?
Oczywiście książkowe. Bardzo lubię zaglądać do Julii z MoreJulie, jednak oprócz jej bloga, nie mam swoich "faworytów". Obserwuję naprawdę dużo blogów i po prostu wchodzę na te, w których akurat dany post mnie zainteresował. Gusta są różne, ja nie czytam wszystkiego, tylko to, co mnie ciekawi ;).

5. Skąd pomysł na bloga?
Zawsze lubiłam dzielić się opiniami o książkach. Kiedy byłam młodsza, pytałam mamę, o czym jest książka, którą czyta, co akurat się dzieje, czy jej się podoba itp. Kiedy sama zatraciłam się w książkach, rozmawiałam o nich z przyjaciółkami. Pewnego dnia zauważyłam na skrzydełku okładki fragmenty recenzji blogerów z linkami do ich blogów. Zajrzałam i wiedziałam, że to jest to, czego szukałam. Mój sposób na dzielenie się z innymi opiniami o książkach. Także na zapamiętywanie, która książka mi się podobała i dlaczego, a która nie.

6. Masz najlepszą przyjaciółkę/najlepszego przyjaciela?
Oczywiście. Jak każdy człowiek, muszę się mieć komu wygadać. Mam dwie najlepsze przyjaciółki, z którymi rozmawiam, bawię się i wygłupiam. Choć jesteśmy w dwóch różnych klasach, a także idziemy do dwóch różnych szkół, nie przeszkadza nam to. Dzięki temu nasza przyjaźń jest silniejsza.

7. Wolisz komputer, laptop,tablet czy telefon?
Laptop i tablet. Od 6 lat mam jeden laptop i przez krótki czas miałam komputer, który nie spełniał swojego zadania. Wolę laptop, ponieważ mogę go swobodnie przenosić po domu. A tablet może i nie nadaje się do dzwonienia i komunikowania w takiej formie, jak telefon, ale ma mocniejszą baterię, większą pamięć i z powodzeniem zastępuje laptop, kiedy nie chce mi się go włączać, żeby coś sprawdzić. Kupiłam go, ponieważ miałam kiepski telefon i nawet teraz, kiedy mam już lepszy, nigdy się z nim nie rozstaję. Przynajmniej w domu.

8. Jakie seriale oglądasz?
Aktualnie moją nową miłością jest serial "Suits", czyli "W garniturach". Uwielbiam ten serial, tak jak wcześniej uwielbiałam "Reign". Oczywiście pozostaję wierna starym miłościom. W środy oglądam również jedyny polski serial, który mi się podoba (i robię to tylko dla Adama!) czyli "Na dobre i na złe". Więcej seriali nie oglądam, ponieważ raczej nie przepadam. Miałam chyba jakieś 3 więcej, ale stwierdziłam, że mnie nudzą.

9. Jaki jest ostatni film który obejrzałeś?
"Śnieżynka" czyli "Snow Bride". Bardzo fajny, świąteczny film, dokładnie taki, jakiego szukałam.

10. Czy masz jakieś pomysły na ulepszenie bloga?
To takie "mentorskie" pytanie, których za bardzo nie lubię :/. Ale odpowiem: poprawa wyglądu. Przejrzysty szablon, nie zawalony zbędnymi gadżetami to podstawa, wg mnie. Najważniejsza jest treść posta, a nie jego oprawa, nie te wszystkie kalendarze, archiwa itp. To wszystko to zbędne śmieci, które można ograniczyć do 3-5 i zrzucić do stopki bloga. Ważne jest również zainteresowanie czytelnika naszym postem. Ładne, ciekawe zdjęcie, mądry, zachęcający wstęp. Sukces murowany :).

11. Cieszysz się z nominacji?
Bardzo. Lubię tą zabawę, chociaż zawsze mam problemy z nominowaniem i pytaniami. Jednak tym razem chyba wiem, kogo nominuję.

Oczywiście jeżeli chodzi o nominację to będzie ona nieregulaminowa (przepraszam Harvey), ale cóż, chyba wszystkie osoby, które chciałabym o coś zapytać, już kiedyś nominowałam. Ale co tam, mogę się powtórzyć :)

Nominuję:


Pytania:

1. Miejsce, którego nie odwiedziłabyś za żadne skarby świata.
2. Ulubiona piosenka (w obecnym momencie).
3. Na jaką stronę zaglądasz najczęściej (nie chodzi mi o blog)?
4. Jak nazwałabyś superprzystojnego bohatera książki?
5. Najzabawniejsza sytuacja, która Ci się przydarzyła w życiu?
6. Przeczytałaś, odłożyłaś, zapomniałaś.
7. Ładne imię do bierzmowania (praktyczne pytanie :P).
8. Jaką książkę obecnie czytasz?
9. Premiera 2015 (książkowa, filmowa, muzyczna), której nie możesz się doczekać?
10. Co wybrałabyś: całą bibliotekę książek, czy książkę, która nie została jeszcze wydana (albo nigdy nie zostanie), a ty uważasz, że ta książka jest wspaniała, cudna i musisz ją przeczytać, bo masz przeczucie, że ci się naprawdę bardzo spodoba? (W owej bibliotece są wszystkie książki, które lubisz, ale nie ma TEJ książki).
11. Jak wyobrażasz sobie swój wymarzony kącik do czytania?