2014/11/07

[Ines o sobie] Strony internetowe, na które zaglądam

Obiecywany od miesięcy post z cyklu "Ines o sobie". Pragnę przedstawić Wam kolejną część mnie: strony internetowe, na które zaglądam nawet po kilka razy dziennie. Przy okazji podzielę się z Wami miejscami, z których czerpię różne informacje oraz obrazy. Zachęcam Was również do zostawienia w komentarzu linków do stron, które Wy chętnie odwiedzacie.


Jak pewnie każda osoba, która ma dostęp do Internetu i jest z nim "zaprzyjaźniona", codziennie przeglądam najróżniejsze strony. Czasem są to jednorazowe wejścia, czasami zostaję na dłużej. Przyznam się, że nie jestem kimś, kto dołącza do jakiejś społeczności i siedzi w niej kilka miesięcy, a nawet lat. Ostatnia strona, w sumie była to gra, którą odwiedzałam przez ok. 2 lata regularnie (tj. codziennie) było Howrse. Może ktoś młodszy zna. Miałam wtedy 12-13 lat i byłam zafascynowana końmi (co dotyczy mnie nadal, choć bardziej szukam kontaktu z żywymi stworzeniami). Gra bardzo fajna, ale zdominowana przez osoby z kątem bankowym i bogatymi rodzicami, które to osoby rozwijały się najbardziej. I choć gra z zamysłu przeznaczona jest dla dzieci, największe sukcesy odnoszą w niej dorośli. 

Ale mniejsza o to. Zboczyłam z tematu. W każdym razie przedstawiam Wam strony, które odwiedzam, mniej lub bardziej regularnie, z krótkimi opisami:
  • Stylowi.pl - wspaniała strona z inspiracjami, pięknymi zdjęciami i dobrymi pomysłami. Przeglądam prawie codziennie w poszukiwaniu różnych inspiracji wnętrzarskich i modowych, a także inspiracji do mojej twórczości literackiej.
  • Pinterest - strona podobna do tej powyżej, z tym, że Pinterest ma aplikację mobilną, która jest bardzo wygodna, szczególnie że częściej korzystam z tabletu niż laptopa.
  • Lubimyczytać.pl - tego chyba nie muszę komentować. Choć skończyły się czasy, kiedy przeglądałam LC w poszukiwaniu ciekawych książek, nadal tam zaglądam, choćby po to, żeby podliczyć przeczytane książki i zdobyć informacje do recenzji, takie jak okładka.
  • Deviant Art - najlepsza strona, jeżeli szukacie świetnych fanartów lub zwykłych zdjęć czy grafik, za darmo. Jest chyba opcja kupienia pracy, ale nie wiem, na jakiej zasadzie to działa. Grunt, że można za darmo sobie zapisać obraz na komputerze i w sumie zrobić z nim, co się chce, oczywiście w granicy praw autorskich. Ja bardzo często korzystam z zasobów DA, szczególnie teraz, kiedy prowadzę blog.
  • Zalukaj.tv - jedna z lepszych, darmowych stron do oglądania filmów. Ja obejrzałam na niej mnóstwo filmów i kilka odcinków seriali, m.in. całego "Sherlocka". Chociaż często jakość jest zła, brakuje napisów lub nie ma jakiegoś filmu, ale przecież to dotyczy wszystkich tego typu stron.
  • Moje wypieki - nie jestem kimś, kto co tydzień piecze inne ciasto. Prawdę powiedziawszy ciasta raczej piecze moja mama, a ja tylko jem, ale taka stronka z wypiekami się przydaje, kiedy chce się upiec coś dobrego i oryginalnego.
  • ZMBS - strona, na którą wpadłam dosłownie przed chwilą i bardzo mi się spodobała. Ciekawe artykuły, dużo rozrywki. 
  • Bezużyteczna - mało kto nie zna tej strony. Nawał najdziwniejszych faktów z całego świata, nie wszystkie to prawda, ale czasem warto się pośmiać lub obrzydzić czymkolwiek. Taka stronka dla zabicia czasu i nudy. Ja osobiście wchodzę sporadycznie, kiedy mi się przypomni.
  • Besty - ulubiona strona młodzieży. Nie dziwię się, sama lubię zaglądać, chociaż bardzo rzadko. Czasem lubię sobie zajrzeć, pooglądać obrazki, pośmiać się trochę. Ogólnie odprężyć.
Do tej listy dochodzą oczywiście strony społecznościowe czyli Facebook, czasem Twitter, no i oczywiście Blogger. 

A teraz pytanie do Was: Jakie Wy strony odwiedzacie i polecacie? Chętnie poczytam również ciekawe artykuły i posty, jeżeli polecicie ;)