2016/11/17

Nowości książkowe #1

Powiem Wam, że od kiedy nie publikuję na blogu żadnych zapowiedzi książkowych, jestem trochę do tyłu z nowościami. Zdarza się nawet coraz częściej, że jestem zaskoczona premierą jakiejś książki w Polsce. A przecież kiedyś byłam tak rozeznana w tym wszystkim... Skandaliczne. Trzeba więc to zmienić. Dlatego dzisiaj zapraszam Was na przegląd interesujących nowości ostatniego czasu. Przyznam się Wam, że przy wybieraniu tytułów kierowałam się głównie okładkami - dopiero potem czytałam opisy.

Okładka książki Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?

Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię? 

Estelle Maskame
wyd. Feeria
gandalf.com.pl

Ostatni tom bestsellerowej serii opowiadający o zakazanej miłości i pogoni za marzeniami. 
Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął. Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła, wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew. Gdy Tyler znów pojawia się na horyzoncie, nic nie jest takie jak dawniej. Czy Eden mu wybaczy? Czy dla niej i Tylera jest jeszcze w ogóle jakaś szansa? Czy ich rodzina się ostatecznie nie rozpadnie?

Tę pozycję akurat już przeczytałam i możecie się zapoznać z moją opinią, więc nie będę się tu rozpisywać ;)

Okładka książki Bliżej niż niebo


Bliżej niż niebo

T. Greenwood
wyd. W.A.B.

Indie Brown we wczesnym dzieciństwie przeżyła uderzenie pioruna - zgodnie z oficjalną wersją wydarzeń życie dziewczynce bohatersko uratowała matka, Judy. Sęk jednak w tym, że sama Indie zapamiętała tamten incydent zupełnie inaczej. Zresztą nie tylko ten. Wygląda na to, że wszystkim trojgu dzieciom Judy co i rusz zdarzały się groźne wypadki...
Kiedy Indie wreszcie wyprowadza się z domu - z Arizony do Maine, dokładnie na drugi koniec kraju - wydaje się, że udało jej się odzyskać jako taką równowagę. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji pryska jednak jak bańka mydlana w chwili, gdy odbiera telefon od młodszej siostry. Przyjedź natychmiast. Matka jest w szpitalu.
Indie jeszcze raz musi zmierzyć się z własnymi demonami. Czy ucieczka od dręczącej ją przeszłości w ogóle jest możliwa? Książka Greenwood to skomplikowana historia o miłości i przemocy zadawanej dzieciom przez najbliższych, opowiedziana z precyzją i intensywnością, która wprost poraża.

Nie jestem wielką fanką powieści o przemocy i drastycznych przeżyciach, a jednak ta jakoś mnie zainteresowała... Szczególnie ze względu na pierwszą część opisu - zapragnęłam poznać prawdę o tych incydentach. 

Okładka książki November 9


November 9

Colleen Hoover
wyd. Otwarte
gandalf.com.pl

Najnowsza książka Colleen Hoover to opowieść o młodym pisarzu, jego niezwykłej muzie i przeznaczeniu, które ukrywa między wierszami coś więcej niż miłość. 9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii, tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon.

Bardzo lubię powieści Hoover, choć może nie robią na mnie aż takiego wrażenia, jak na niektórych. O tej książce było trochę głośno na zagranicznym bookstagramie, dlatego też mnie zainteresowała i dopisała się do mojej listy książek do przeczytania.

Okładka książki Pax


Pax

Sara Pennypacker
wyd. IUVI

Pax to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) - a lisa wypuścić do lasu. Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?
Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy.

Jak tylko zobaczyłam okładkę tej książki - zakochałam się. Czyż nie jest urocza? A historia, którą kryje w środku, również musi być niezwykła. Z pozoru wydaje się książką dla dzieci, ale myślę że jest jak Mały Książę - ma przesłanie dla dorosłych.

Okładka książki Tylko ty mnie zrozumiesz


Tylko ty mnie zrozumiesz

Samantha Young
wyd. Burda Książki
gandalf.com.pl

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?
Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.
Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake`a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.
Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nimi zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.
W jej sercu każdy sygnał od Jake`a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru? Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.
Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.
Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake`a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była...

Kolejna książka wychwycona po okładce. Ale trzeba przyznać, że opis dużo bardziej podsyca ciekawość... Jaką tajemnicę skrywa Charley? Tak bardzo chcę się dowiedzieć!

Okładka książki Moje Q&A. 3-letni dziennik


Moje Q&A, 3-letni dziennik

Betsy Franco
wyd. Otwarte

Moje Q&A to dziennik, jakiego jeszcze nie było! Będzie Ci towarzyszyć przez trzy lata. Krótko? Długo? Na pewno wiele może się w tym czasie zdarzyć...
Gdzie będziesz w ten dzień za rok, dwa lub trzy? Czy będziesz lubić inne filmy i książki, zmienisz swój stosunek do świata, pokochasz kogoś?
Codziennie odpowiedz na jedno pytanie - nie dłuższe niż status na Facebooku lub wpis na Twitterze. Rób to przez trzy kolejne lata, a zobaczysz, co w Twoim życiu się zmienia, a co pozostaje ciągle takie samo.
To Twój najlepszy czas! Ciesz się nim i łap ulotne, wspaniałe i niezapomniane chwile! Ta książka pozwoli Ci je zachować na zawsze.

Zobaczyłam recenzję tego dziennika na którymś blogu i od razu pomyślałam, że jest to świetny pomysł! Dzięki temu dziennikowi możemy śledzić, jak się zmienimy w ciągu 3 lat - a zmiana może być naprawdę zaskakująca. 

Okładka książki Pieśń Dawida


Pieśń Dawida

Amy Harmon
wyd. Helion
gandalf.com.pl

Czasem najważniejsze walki to te, których nie spodziewamy się wygrać.
Dawid walczył od dzieciństwa. Jeździł po świecie, imprezował, wydawał pieniądze, ale to walka stała się sensem jego życia. Kształtowała go. Dawid, zwany Tagiem, stał się impulsywnym i prowokacyjnym młodzieńcem. Nie stronił od alkoholu. Kiedy zaginęła jego starsza siostra, w poczuciu winy targnął się na własne życie. Kilkakrotnie. Dopiero spotkanie z Mojżeszem umożliwiło mu uporządkowanie własnego wnętrza, choć okoliczności narodzin tej przedziwnej przyjaźni były niecodzienne. W życiu Taga pojawiła się także niewidoma Millie. Od razu wiedział, że to ktoś zupełnie wyjątkowy, o kogo warto walczyć. Millie stała się dziewczyną życia Dawida i kochała go całym sercem. Dzięki niej czuł się bezpieczny i akceptowany.
I nagle zniknął bez śladu. Sprzedał mieszkanie, zabrał samochód i wyjechał bez słowa pożegnania, nie zostawiając choćby wskazówki, dokąd i dlaczego odchodzi.

Już Prawo Mojżesza tejże autorki bardzo mnie zainteresowało, pewnego razu w Empiku i stwierdziłam, że to może być to czego szukam - niebanalna, głęboka historia. Teraz doszła Pieśń Dawida. Muszę się zabrać za obie książki.


I to by było na razie tyle. Chociaż to nie wszystkie ciekawe nowości ostatniego czasu. Dajcie znać, co Was zainteresowało, a może już mieliście okazję coś z tego czytać? Polecacie?

__________________________________________________________________
Post powstał we współpracy z Gandalf.com.pl <--- zajrzycie tam w poszukiwaniu ciekawych promocji, z pewnością znajdziecie ich dużo! W asortymencie mają nie tylko książki, może znajdziecie tam świąteczne prezenty dla rodziny?


P.S. Ostatni brak postów wyjaśnię w przyszłym tygodniu ;)