2015/10/11

Crazy in Music #21

Ostatnio tak mało nowości się u mnie pojawia, a mam silną potrzebę odświeżenia swojej playlisty. Może mi coś polecicie? Jak na razie udało mi się coś tam nowego znaleźć i jestem trochę zaskoczona, bo nie spodziewałam się, że pewna piosenka mi się spodoba, a jednak. Jeżeli jesteście ciekawi moich "nowości" muzycznych to zapraszam dalej!


Something In The Way You Move - Ellie Goulding

Do Ellie podchodzę dosyć specyficznie. Niektóre jej piosenki bardzo mi się podobają, inne za to niezbyt. Kiedy wczoraj pojawił się teledysk fanowski do jej nowej piosenki (a po 15 minutach tajemniczo zniknął....), z początku nie podobała mi się. Jednak kiedy dotarłam do refrenu, zupełnie zmieniłam zdanie. Piosenka jest świetna. Z całą pewnością znajdzie się dzisiaj na moim telefonie.

Writing's On The Wall - Sam Smith

W dzieciństwie lubiłam filmy z Bondem. Jednak im byłam starsza, tym mniej ich oglądałam. W końcu skończyło się na tym, że pamiętam tylko jedną scenę i w dodatku nawet nie wiem, z której części pochodzi. Muszę nadrobić przynajmniej te nowsze "Bondy", bo bardzo lubię ten klimat. W tym roku może nawet pojadę na "Spectre", czyli najnowszy film, do którego powstała ta oto, cudowna piosenka. Sam ma piękny głos, kiedy tylko usłyszałam, że będzie śpiewał do Bonda, bardzo się ucieszyłam. Pasuje idealnie. A tekst... miód malina.

Somewhere in Stockholm - Avicii

Nie jestem wielką fanką tego gatunku, ale podobnie jak w przypadku innych - są piosenki, które po prostu wpadają mi w ucho i nie chcą wypaść. Tak właśnie było z jedną z najnowszych piosenek Avicii'ego. Bardzo fajnie się jej słucha, szczególnie podczas nauki.

Alive - Sia

Uwielbiam głos Sii. Jest taki niesamowity. Chociaż jej teledyski budzą mieszane uczucia (w większości zgorszenie), teksty piosenek i samo ich wykonanie budzą tylko podziw. Tak też ucieszyłam się, gdy wpadłam na jej nową piosenkę, która oczywiście nie może odstawać od reszty. Jest po prostu świetna.

Revolution - Diplo

Jeżeli śledzicie Zaczytana-Zwariowana na Facebooku, pewnie widzieliście link do promo serialu "Shadowhunters", które pojawiło się w zeszłym tygodniu. Już myślałam, że nie będę oglądać, a tu takie piękne promo... no i produkcja ABC Family, nie mogę sobie odmówić chociaż jednego odcinka. A może i wszystkich... W owym filmie promującym pojawiła się ta oto piosenka, którą znałam już wcześniej, ale dopiero teraz się w niej zasłuchałam. I trafiła na playlistę.

Great Escape - Jasmine Thompson

Już pewnie wiecie, że uwielbiam Jasmine. Niedawno pojawiło się kilka jej nowych piosenek, w tym ta oto, cudowna, a w zeszłym tygodniu ukazał się teledysk do niej. Od razu się w niej zasłuchałam i zakochałam. Idealna na podróżowanie, tekst jest bardzo przemyślany, a teledysk piękny. Zazdroszczę jej i głosu, i wyglądu. Śliczna jest, prawda?

A czego Wy ostatnio słuchacie? Polecicie jakieś fajne kawałki?