2015/09/28

224. Odrodzona - C.C. Hunter [przedpremierowo]

Po niedługim czasie wracamy do Wodospadów Cienia. Tym razem jednak główną bohaterką jest Della, mała wampirzyca. Della bardzo pragnie zostać agentem JBF, jednak uważa, że jest dyskryminowana przez Burnetta, który nie pozwala jej narażać się dla sprawy. Kiedy odkrywają zabójstwo dwóch osób, jasne jest, że Della będzie uczestniczyć w śledztwie. Burnett jednak wydaje się bardziej ufać nowemu, Chase'owi, niż jej. Wampirzyca zajęta jest również poszukiwaniami swojego wujka. A jakby tego było mało w jej życie znów wkradają się sprawy sercowe. Czy Della poradzi sobie z tym wszystkim? A może będzie tylko gorzej?
Nie mogłam doczekać się powrotu do Wodospadów Cienia. Chociaż nie jest to literatura wysokich lotów, mnie zaspokaja w 100%. Bardzo polubiłam wszystkich bohaterów, dlatego też nie chciałam się z nimi tak szybko rozstawać. Dzięki Hunter i wydawnictwu Feeria nie musiałam.

Odnoszę bardzo silne wrażenie, że "Odrodzona" jest trochę lepsza niż poprzednie książki Hunter. Minimalnie, ale jednak. Możliwe, że jest tak, ponieważ przyzwyczaiłam się już do wszystkich bohaterów i Della mnie nie wkurza, jak to było na początku z Kylie. W "Wodospadach Cienia" poziom trochę się chwiał, za to tutaj mam wrażenie, że wciąż jest taki sam - wysoki. Hunter pisze bardzo dobrze. Ma wręcz cudowny styl. Nie przeciąga scen za długo, wręcz przeciwnie, czasem brakuje nam ciągu dalszego! Opisy nie są przytłaczające, a mimo to mamy wszystko wyobrażone w głowie. Akcja - nie za wartka, nie za wolna, stopniowo przyspiesza. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, a to za sprawą idealnej równowagi pomiędzy dialogami a opisami. Widać zdecydowanie, że Hunter dużo pracowała nad swoim warsztatem, zanim wydała swoje dwie wspaniałe serie. Nie mamy tu do czynienia z młodym amatorem, ale z doświadczoną pisarką.

Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa wizji Wodospadów Cienia oczami Delli. Jeszcze zanim dowiedziałam się, że pojawi się seria z jej perspektywy, zastanawiałam się, jaką by była główną bohaterką. Polubiłam ją, nawet bardzo. Zawsze miałam słabość do takich wrednych bohaterek, które wiedzą, co powiedzieć facetowi, żeby było mu głupio. Della właśnie taka jest. Sarkastyczna, wredna, a jednak pod spodem wrażliwa i złamana. Z wielkim zniecierpliwieniem i nieskrywaną ciekawością oraz radością przyglądałam się jej nieco nieporadnym ruchom, jeśli chodziło o facetów. Z drugiej strony świetnie sobie radziła w trudnych sytuacjach i była bardzo twarda.

Pewnie wiecie, jak bardzo lubię humor w książkach. Pomaga rozładować napięcie i zbliża nas do bohaterów. Oczywiście w "Odrodzonej" nie mogło tego zabraknąć. Wciąż ktoś się kłóci, wciąż są jakieś zabawne sytuacje. A to Burnett i Della, a to Della i Chase.... Czasem naprawdę trudno się powstrzymać i nie wcisnąć swoich trzech groszy. Szczególnie kiedy znamy już bohaterów bardzo dobrze.

Jeżeli chodzi o samą fabułę to nie chcę Wam za bardzo tu nic zdradzać. Dzieje się bardzo dużo i mam wrażenie, że cokolwiek bym napisała, byłoby spojlerem. A tego chyba nie chcemy? Jak zwykle mamy wątek tajemnicy, który ja uwielbiam. Zupełnie nie wiemy, co się wydarzy, a nawet jeśli się domyślamy - okazuje się być zupełnie inaczej. Nie zapominajmy też, że "Odrodzona" jest dopiero pierwszą częścią, więc wiele jeszcze może się zdarzyć. No i oczywiście zakończenie... Kto zna Hunter ten wie, choć chyba nieco zmieniła styl zakończeń.... A przekonajcie się sami!

Jestem niesamowicie zadowolona z tej książki. Uwielbiam ją i mam już ochotę na kolejne części. Muszę szybko zająć myśli inną lekturą, żeby nie zastanawiać się za bardzo nad tą. Z pewnością będę wyczekiwać kontynuacji. A Wy wyczekujcie premiery, ponieważ naprawdę warto!


Moja ocena: 9/10
Wyzwania: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu

Tytuł oryg.: Reborn
Seria/cykl: Wodospady Cienia po Zmroku
Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Wydawnictwo: Feeria Young
Gatunek: paranormal romance, powieść młodzieżowa, fantasy
Liczba stron: 420
Cena detaliczna: 34,90 zł
Kupisz: aros.pl
Data wydania: 7 październik 2015


Za książkę dziękuję


Przedsprzedaż: www.empik.com