2014/10/25

[34. Filmowa Sobota] Zapowiedzi filmowe

W dzisiejszej Filmowej Sobocie, z racji tego, że ostatnio nie mam czasu na oglądanie filmów i nie mam o czym pisać w te soboty, przedstawię Wam zapowiedzi filmów, które wchodzą do kin w listopadzie i grudniu, a które bardzo chcę zobaczyć. Zapraszam.


Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (2014)
premiera: 26 grudnia 2014 (Polska) 10 grudnia 2014 (świat)
gatunek: Fantasy, Przygodowy
produkcja: Nowa Zelandia, USA
reżyseria: Peter Jackson
scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro, Peter Jackson

Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni", to opowieść pełna niesamowitych wydarzeń i magicznych postaci. Przedstawia odwieczną walkę dobra ze złem. Po wielkim sukcesie pierwszych dwóch części trylogii – "Hobbit: Niezwykła podróż" (2012) oraz "Hobbit: Pustkowie Smauga" (2013), nadszedł czas na film zamykający niezwykłe dzieło Petera Jacksona: "Hobbit: Tam i z powrotem".  Drużyna dowodzona przez Thorina Dębową Tarczę dotarła do Samotnej Góry, której skarbu strzeże potężny Smaug. Czy Bilbo i jego towarzysze pokonają smoka i odzyskają legendarny Erebor?

Tego chyba nie muszę komentować :) Martin Freeman, Benedict Cumberbath, Orlando Bloom i wspaniałe efekty oraz epicka muzyka. 


Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014)
premiera: 21 listopada 2014 (Polska) 19 listopada 2014 (świat)
gatunek: Akcja,Sci-Fi
produkcja: USA
reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong

Trzecia część "Igrzysk śmierci", jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour, a także Donald Sutherland. Po raz pierwszy w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczymy Julianne Moore. Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

To chyba również nie wymaga komentarza. Po prostu muszę to zobaczyć!


Siódmy syn
Siódmy syn (2014)
premiera: 23 stycznia 2015 (Polska) 17 grudnia 2014 (świat)
gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy
produkcja: Chiny, Kanada, USA, Wielka Brytania
reżyseria: Sergey Bodrov
scenariusz: Charles Leavitt, Max Borenstein, Steven Knight, Matt Greenberg

Film jest ekranizacją pierwszego tomu książki fantasy dla młodzieży autorstwa Josepha Delaneya. Opowiada historię 13-letniego chłopca, który zostaje oddany pod opiekę tajemniczemu mężczyźnie, od którego uczy się pokonać ciemne moce. Chłopiec musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.

Jakoś tak trafiłam na zapowiedź i mnie zaciekawiła, więc postanowiłam zobaczyć film. Czy pójdę do kina - się zobaczy, a jak nie, to i tak obejrzę:)
Love, Rosie
Love, Rosie (2014)
premiera: 5 grudnia 2014 (Polska) 17 października 2014 (świat)
gatunek: Komedia rom.
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyseria: Christian Ditter
scenariusz: Juliette Towhidi

Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Gdy Alex wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile. Czy znajomość przetrwa lata rozłąki i tysiące kilometrów? Czy zaryzykują wszystko dla rodzącej się między nimi miłości?

Od kiedy zobaczyłam zwiastun, film ciągle za mną chodzi. Lili Collins i Sam Claflin w komedii romantycznej? Tego nie mogę przegapić!
Klub Jimmy'ego
Klub Jimmy'ego (2014)
premiera: 31 października 2014 (Polska) 22 maja 2014 (świat)
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Irlandia, Wielka Brytania
reżyseria: Ken Loach
scenariusz: Paul Laverty

Stworzyć młodzieżowy klub. Miejsce, w którym można się uczyć, wymieniać poglądy, otwarcie mówić o tym, co się myśli, bawić się, tańczyć. Czy to grzech? Na irlandzkiej prowincji lat dwudziestych ubiegłego wieku, nikt by się na coś takiego nie odważył. Nikt, poza Jimmym Graltonem.

Kiedy byłam w Londynie, na ścianach w metrze ciągle widziałam plakat promujący ten film. I stwierdziłam, że jest na tyle ciekawy i intrygujący, że go zobaczę. I tak od maja czekam na polską premierę. Do kina nie pójdę, bo brak mi czasu i pieniędzy (oszczędzamy na Kosogłosa!), ale film zobaczę na pewno. To tyle na dziś, na dniach powinna pojawić się recenzja "Pięknych Istot", a wkrótce także "Wzrorca zbrodni". Szykuję również dla Was kolejny post muzyczny, a potem znikam na dłuższy czas... Wszystkiego możecie dowiedzieć się na Facebooku :)

Plakaty filmowe pochodzą ze strony filmweb.pl. Opisy oraz informacje dot. filmów i ich premier również pochodzą z Filmwebu.